Kadriorust lahkujate hüvitis veel õhus

Lemmi Kann 26. september 2006, 00:00

Ekspresidendi Arnold Rüütli ametipension on 45 622 krooni kuus. Abikaasa Ingrid saab tasu, mille suurus on 20 protsenti presidendi ametipalgast kuni abikaasa surmani.

Presidendi ametiajaga lõpeb töösuhe ka presidendi nõunikel. Kantselei töötajad asju pakkima veel ei kiirusta. Nende lahkumishüvitised selguvad ülejärgmisel nädalal, teatas presidendi pressiteenistus.

On juba räägitud, et presidendi kantselei direktor Tarmo Mänd lahkub 10. oktoobril. "Minu lahkumiskuupäev sõltub sellest, millal saab ametisse astuda uus inimene direktori kohale, kellele asjad üle anda. Selline on ühe riigiasutuse järjepidevuse kandmise seisukohalt loogiline käitumine," lausus ta. "Olen valmis igati uut inimest sellel ametikohal toetama ja vajadusel talle nõu andma. Nii toimisime ka viis aastat tagasi, kui Urmas Reinsalu andis asjaajamise minule üle. Riigipea teenistuses tuleb osata üle olla isiklikest huvidest ja lähtuda eelkõige tema soovidest ja põhiseadusliku institutsiooni toimimise vajadustest."

Presidendi kantselei avalike suhete osakonna juhataja Kaidi Aher ei pidanud vajalikuks edaspidistest plaanidest rääkida. "Kavatsen siia mõneks ajaks edasi jääda," jäi Aher napisõnaliseks.

Tarmo Männi asetäitja, üldosakonna juhataja Riina Irina Roomet jätkaks hea meelega koos uue presidendi Toomas Hendrik Ilvesega. "Aga eks uus president loob ise oma meeskonna. Isiklikult küll ei tahaks lahkuda, siin on asju, mida teha, veel küll ja küll," sõnas Roomet.

Presidendi nõunik Ester Šank oleks lahkunud ka siis, kui Rüütel oleks taas presidendiks valitud. "Viis aastat on üsna pikk aeg ja töö, mis ma tegin, ammendab ennast," ütles ta. "Kogu periood on olnud nii pingeline ja esimese asjana tahaks tõesti hinge tõmmata - rännata ringi," ütles Šank. Tulevikuplaane on tal mitu. "Näiteks võiksin hakata mälestusi kirjutama või lihtsalt puhata, samuti võiksin pühenduda doktoriõpingutele riigiteaduse erialal," rääkis Šank.

Avalike suhete nõunik Eero Raun ütles, et eks tuleb nüüd uuele töökohale mõtlema hakata. Majandusnõunik Anu Randveeril on plaanid juba tehtud, ta jätkab majandussfääris. Julgeolekunõunik Jüri Kaljuvee on saanud juba pakkumisi eraülikoolidest. Majandusnõunik Angela Saks-Tammekand loodab mõneks ajaks aja maha võtta.

Kas keskerakondlik Tallinna linnavalitsus on valmis presidendi kantselei töötajaid palkama? Linnapea nõunik Kaido Padar ütles, et linnavalitsus toimib praegu väga hästi ja hetkel suuremaid konkursse ametikohtadele tulekul pole.

"Nad on tublid ja väärikad töötajad, kes kindlasti leiavad tööd erakondade või ministeeriumide juures," ütles Padar.

Presidendi nõustaja sisepoliitilistes asjades Mart Siimann ütles, et ei nõustanud Rüütlit raha pärast.

"Kui arvestada minu kogemust - olen olnud televisioonikanali juht, Riigikogus ja peaminister -, arvan, et sain talle anda nõu, mida ta ootas. Endise peaministri nõu väärib tasustamist ja loomulikult see summa pole võrreldav sellega, mida antakse mujal maailmas ekspeaministri nõu eest," rääkis Siimann. Viimati nõustas Siimann Rüütlit enne viimast presidendikandidaatide teledebatti.

Kunagine komsomolijuht Arno Almann juhtis õigusekspertide komisjoni, mis kontrollis parlamendis vastu võetud ja presidendile väljakuulutamiseks saadetud seaduste põhiseadusele vastavust. Almanni sõnul läks ta Rüütli meeskonnale appi missioonitundest.

"Advokaatide ja notarite palgaga ei saa seda tasu, mida ma lepingu alusel sain, küll võrrelda," kommenteeris Almann.

Presidendi kantselei, Siimann ja Almann ei avalikustanud lepingujärgset tasu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing