Kinnisvaraärimees ostis Chaplini keskuse maja

Koit Brinkmann 26. september 2006, 00:00

Kirjalikul enampakkumisel osutus viie konkurendi hulgas parimaks OÜ Herder pakkumine, mis edestas tulemuselt järgmist ligi viie miljoni krooniga. Müügiotsus kinnitati eile ka Pärnu linnavalitsuse istungil. Lepingu kohaselt jääb hoone esimene korrus linna valdusesse ja näitusepinnana kasutusele ka edaspidi.

"Muuseumi tulevik on segane. Uue omanikuga ei ole me veel kokku saanud," rääkis ASi Chaplin juhatuse liige Mark Soosaar eile. Tema sõnul on allesjäävat näitusepinda kolmandiku võrra vähem kui enne.

"Ega põletavat vajadust hoone müügiks ei olnud, Pärnu linna eelarve ülelaekumine on sel aastal ju üle 50 miljoni krooni," imestas Soosaar.

"Oli väga hea tulemus, eeldasime ise, et hind tuleb 25 miljoni kanti," kommenteeris Pärnu linnapea Mart Viisitamm müügihinda.

Viisitamme sõnul tuleb muuseumil end nüüd kokku tõmmata ja abiruumid mujalt leida.

Viisteist aastat tagasi andis linn hoone ASile Chaplin tasuta kasutamiseks. "AS Chaplin on renditulu saanud hinnanguliselt 1,5-2 miljonit krooni aastas, kuid hoone remontimisse ei ole nad panustanud," nimetas linnapea ühe põhjuse, miks otsustati viiekorruseline büroohoone maha müüa.

Hermanile kuuluv OÜ Herder teenis eelmisel aastal ligi 13 miljonit krooni puhaskasumit. Majandusaasta aruande järgi maksti kolm miljonit krooni dividende.

Hermani teises kinnisvaraarendusega tegelevas firmas Harman Grupp oli tema äripartneriks maikuus BMW maasturisse põlenud Jaan Arrak.

Hermanilt ei õnnestunud eile Esplanaadi 10 ostu ning hoone tulevikuplaanide kohta kommentaare saada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing