Magnum kasvatas tublisti kasumit

Kaisa Tahlfeld 26. september 2006, 00:00

Alates 9. oktoobrist asub Virkko Pullineni asemel Magnum Medicali juhikohale praegu ASi Eesti Post juhatuse liikmena töötav Leon Jankelevitš. "Pean tunnistama, et töötan hetkel veel ASi Eesti Post juhatuse liikmena ning ei ole täna veel valmis küsimustele vastama. Olen seda valmis tegema pärast tööleasumist ASis Magnum Medical," ütles Jankelevitš eile vaid.

Magnum Medicali senine tegevjuht ja juhataja Virkko Pullinen jätkab ettevõtte nõukogu esimehena.

Äriregistri andmetel oli kontserni puhaskasum 2005. aastal 66 miljonit krooni, aasta varem oli see 43 miljonit krooni. Dividende sel korral ei makstud, kokku on jaotamata kasum koos uue kasumi osaga 72 miljonit krooni. Magnum Medicali käive oli mullu 1,78 miljardit krooni, üle-eelmisel aastal oli käive 1,55 miljardit krooni.

Majandusaasta aruandes kirjutas Pullinen, et mullu kasvas ravimiturg vaid 5%, võrreldes 2004. aasta 20protsendise kasvuga. Selleks aastaks ennustas ta 10protsendist kasvu.

Eelmisel aastal ostis Magnum Medical 90% osaluse OÜs Medistar Apo, makstes Magnumiga seotud olnud Aivar Linnamäe firmale osaluse müügi eest 45 miljonit krooni.

Magnumi Eesti tütarfirmal Parimex Invest on aruande järgi 64 apteeki, kuid Magnum soovib apteeke juurde osta. Ka Lätis otsitakse pidevalt ostukandidaate.

Magnumi tegevus Soome turul on seni olnud tagasihoidlik: käive oli seal mullu 1 mln krooni, Lätis võrdluseks 350 mln kr ja Leedus ligi 6 mln krooni.

Riigihanked moodustavad kontserni käibest väikese osa, neid võitis Magnum eelmisel aastal 76 mln krooni eest.

Kontserni laenukoormus on suur. Kinnisvara, seadmed, varad, nõuded ja kinnisvarainvesteeringud summas 866 mln krooni on panditud võlakohustuste tagatisena.

ASi Magnum Medicali emafirma on New European Investments Ltd, mis omas 2005. aasta detsembris 73,6% aktsiatest. Eesti Ekspress kirjutas suvel, et suur osa Magnum Medicalist kuulub endise Vene raudteeministri poja Rustam Aksenenko investeerimisfirmale Finartis, Aksenenko soovis ajalehe andmeil eriliste teenete eest Eesti kodakondsust.

Suuri muutusi ei tule Intervjuu Virkko Pullineniga Magnum Medicali juhi kohalt nõukogu esimeheks siirduv Virkko Pullinen suuri muutusi ettevõttes ei planeeri.

Mis tingis samas ettevõttes teisele ametikohale mineku?

Mulle tehti selline pakkumine, mille võtsin auga vastu.

Kuidas hindate uut tegevjuhti Leon Janklevitšit?

Meie ettevõtte tegevjuhina alustab Jankelevitš 9. oktoobril ning siis saab tekkida ka esimene koostöökogemus.

Millised on Teie tööülesanded nõukogu esimehena?

Ennekõike tavapärased nõukogu ülesanded, nagu juhatuse tegevuse korrapärane kontrollimine, juhatuse liikmete värbamine ja vabastamine, kuid lisaks ka kontserni strateegilises juhtimises kaasalöömine ühise strateegilise planeerimise, eelarvestamise ning riskijuhtimise kaudu.

Kuidas hindate enda tööd Magnumi tegevjuhina?

Nõukogu on minu tööd hinnanud väga heaks. Ise hindan saavutatut samuti heaks, kuid loomulikult on ka uuel tegevjuhil teha piisavalt.

Millised mõtted mõlguvad tulevikku silmas pidades meeles?

Suuri muutusi ei ole planeeritud. Hetkel on vaja kogu töösolev edukalt ellu viia.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing