Ilisson: Rohkem fakte, härra Palmaru!

Airi Ilisson 26. september 2006, 11:17

Lugesin hiljuti üllatusega Maalehest, et
olen tulnud läbi toru, mille kitsus on mind ühenäoliseks vorminud kogu ülejäänud
subkultuuriga, kes mööda Eesti vabariiki ringi sebivad ja vaba ajakirjanduse
sildi all kõikvõimalikke ametimehi pinnivad, kirjutab Äripäeva ajakirjanik Airi
Ilisson.

Kultuuriminister Raivo Palmaru on veendunud, et iseenesestmõistetavalt teeme me seda omakasupüüdlikult: anname sõna sellele, kes paremini räägib, ja kahe erineva poole allikat ühte artiklisse naljalt sisse ei pane, sest see oleks juba erapooletu; ning tõsiseks ajakirjanduseks napib Eestil oskusi ja rahalisi vahendeid.

„95% Eesti poliitika-ajakirjanikest ei saaks demokraatia teooria, avaliku halduse või võrdleva poliitika eksamil aru isegi küsimusest! Eesti ajakirjanduse põhiprobleem on haridus!” viitab Palmaru.

Tahan väga loota, et tegemist pole mitte õhku täis sõnavahuga, vaid härra ministril on läbi viidud korralik uuring, mis tema väiteid faktiliselt tõestab. Loodan, et härra minister on seda lahkelt nõus meiegagi jagama. Kui probleem on üleval, ning ajakirjandusel puuduvad piisav haritus ja sissetulekuid sõltumatuks tegutsemiseks, siis loodetavasti on härra ministril ka konkreetne plaan tulemuste parandamiseks.

Teisel juhul pakun, et kultuuriminister kulutas möödunud nädalal tööaega ja maksumaksja raha tulemuseta lahmimise ja isikliku solvumise väljaelamise peale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2006, 12:21
Otsi:

Ava täpsem otsing