Tallinna juhid sõidavad Hiinasse koosolekut pidama

26. september 2006, 15:02

Tallinna ablinnapea Olga Sõtnik,
kommunaalameti juht Ain Valdmann ja hooldusosakonna juhataja Tarmo Sulg sõidavad
Hiinasse Linnavalgustuste Liidu aastakoosolekule.

Koosolek toimub 9.- 13. novembrini Hiina Šanghais, seal osalemine maksab linnale 50 000 - 60 000 krooni.

"Tallinn on viimasel ajal palju tähelepanu pööranud rahvusvahelisele suhtlusele (Euroopa Kultuuripealinna projekt, Rohelise pealinna idee, Euroopa pealinnade Liidu juhtimine 2007 aastal) samuti peame me õigeks aktiivset osalemist ka rahvusvaheliste organisatsioonide töös, mille liikmed me oleme," ütles Äripäevale abilinnapea Olga Sõtnik.

Ta selgitas, et Tallinna linn kuulub LUCI (Lighting Urban Community International - Rahvusvahelise Linnavalgustuse Liit) liitu 2004. aastast. Liitu kuulub 60 linna nii Euroopast, Aasiast, Aafrikast kui ka Ameerikast.

"Igal aastal korraldab LUCI erinevaid üritusi erinevates liikmesriikides, s.h. aastakoosolekuid. 2004. aastal aastakoosolek toimus Liegis Belgias, eelmisel aastal Glasgow-s. Kui 2005. aastal aastakoosolekul arutati kus korraldada järgmine üldkoosolek, siis paljud linnad (s.h. Tallinn) ei olnud päri otsusega korraldada seda Šanghais. Siiski jäi see otsus jõusse, põhjendusega, et eurooplastele tuleb näidata Aasia eripära, samuti taheti sellega kaasata liidu töösse rohkem linnasid Aasisast.
Sõtniku sõnul pole täpne reisi maksumus veel teada, see selgub hiljem.

Sõtniku sõnul katab Tallinn reisi ja osaliselt ka ööbimiskulud, lisaks lähetuskulud 500 krooni päevas.
Ta lisas, et aastakoosoleku raames toimub ka konkurss parima valgustusobjekti välja selgitamiseks Philipsi auhindadele. Eelmisel aastal esitas Tallinn võistlusele Pika Hermanni ja linnamüüri valgustuse. Sellel aastal esitatud konkursitöö on Russalka mälestusmärgi valgustus.

Tallinna linnavalitsus saatis kolm ametnikku ja viis muusikut teisipäevani Euroopa kultuuripealinna Patrasse, kirjutas SL Õhtuleht.


Sõidu eest käis linnavalitsus välja ligi 80 000 krooni. 30. septembrini kestab Kreeka lääneranniku linnas Patrases Euroopa kultuurifestival, kaheksaliikmeline delegatsioon läks sinna vaatama, kuidas kultuuripealinn välja nägema peaks, kuna 2011. aastal saab Euroopa kultuuripealinnaks tõenäoliselt Tallinn.


Ametnikud, kes Kreekasse sõitsid, on kultuuripealinna projektijuht Peeter Rebane, kultuuriväärtuste ameti juht Anu Kivilo ja abilinnapea Kaia Jäppinen kultuuripealinna töögrupi juhina. Muusikutest sõidavad Kreekasse saksofonist Villu Veski, akordionist Tiit Kalluste, kontrabassimängija Taavo Remmel, samuti klahvpilli- ja harfimängija Raimonds Macats (Läti) ning etnilistel pillidel esinev Abdissa Assefa (hüüdnimega Mamba, Soome).


Kaia Jäppineni kinnitusel ostis linnavalitsus kolmele inimese lennukipiletid, tasub nende hotellitubade eest ja maksab igaühele 500 krooni lähetusraha päevas. Muusikutele hüvitatakse lennupiletid, hotell on artistidele tasuta.
.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2006, 16:19
Otsi:

Ava täpsem otsing