Täna koguneb roolijoomarluse vastane töögrupp

26. september 2006, 14:09

Täna koguneb Kuriteoennetuse Nõukogu (KEN)
poolt roolijoodikute vastase võitluse tõhustamiseks loodud töögrupp, et arutada
joobes sõidukijuhtimise kohta läbiviidud uuringut, teatas
justiitsministeerium.

Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsleri Martin Hirvoja sõnul on antud uuringu näol tegemist väga olulise sammuga edasise tegevuse planeerimisel. "Sellist uuringut pole Eestis nimelt kunagi varem läbi viidud ja seega puudusid ka reaalsed andmed ja analüüs, mis on vajalikud liikluses hukkunute ja kannatanute arvu vähendamiseks," selgitas Hirvoja.

Tänasel koosolekul analüüsib töögrupp uuringu tulemusi ning töötab välja ettepanekud järgnevate sammude osas esitamiseks KEN-ile järgmisel istungil. Hirvoja möönab, et uuring on kindlasti abiks edaspidi politseile oma töö korraldamisel.

"Uuringu lõplike tulemuste ja analüüsi põhjal, mille me täna töögrupis välja töötame, on politseil võimalik oma ressursse tõhusamalt planeerida ning samuti analüüsida antud valdkonda puudutavat seadusandlust," lisas Hirvoja.

Uuring "Joobes sõidukijuhtimisega seonduvad riskid ja võimalikud meetmed joobes sõidukijuhtimise vähendamiseks" oli suvel ellukutsutud töögrupi esimeseks ülesandeks. Uuringu eesmärgiks oli sõidukijuhi joobeastme ja liiklusõnnetuse riski seoste uurimine, samuti joobes sõidukijuhtimisele vähendamisele suunatud meetmete tõhusust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2006, 14:15
Otsi:

Ava täpsem otsing