Uus eelnõu seab organiseeritud kuritegevuse raha löögi alla

26. september 2006, 17:24

Täna jõudsid Riigikogu täiskogusse
esimesele lugemisele valitsuse algatatud seaduseelnõud, mille eesmärk on
tõhustada kriminaalselt teenitud tulu konfiskeerimist.

Riigikogu õiguskomisjon saatis täiskogusse esimesele lugemisele valitsuse algatatud mitmete seaduste muutmise eelnõusid kohtutäituri seaduse, karistusseadustiku, kriminaalmenetluse seadustiku, riigi õigusabi seaduse ja täitemenetluse seadustiku muutmise seaduse eelnõu, mille eesmärk on tõhustada kriminaalselt teenitud tulu konfiskeerimist.

Tänasel istungil osalenud justiitsministri Rein Langi sõnul on kurjategijate tulubaasi kärpimine kõige efektiivsem vahend organiseeritud kuritegevuse allasurumisel. Samuti on tal sõnul oluline takistada kriminaaltulu kasutamist uute kuritegude ettevalmistamiseks ja toimepanemiseks.

Ühe põhimõttelise uuendusena muudetakse eelnõuga kolmandale isikule kuuluva vara konfiskeerimise aluseid. Nii oleks edaspidi võimalik konfiskeerida kuritegelikult omandatud vara ka juhul, kui isik, kellele see otsuse tegemise ajal kuulub, on saanud selle kingitusena või muul viisil turuhinnast oluliselt soodsamalt või kui see on isikule võõrandatud konfiskeerimise vältimiseks.

Kehtiva õiguse kohaselt oleks kolmanda isiku omanduses oleva vahendi või vahetu objekti konfiskeerimine võimalik üksnes juhul, kui see isik on vahendi või vahetu objekti omandanud teadlikult konfiskeerimise vältimiseks, mida aga on eelnõu algataja hinnangul on raske tõestada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2006, 17:24
Otsi:

Ava täpsem otsing