SEB koondab Balti piirkonna pangad üheks üksuseks

Kaisa Tahlfeld 27. september 2006, 00:00

Ümberkorraldus puudutab SEB äritegevust Saksamaal, Rootsis, Eestis, Lätis ja Leedus. Pank teatas ka, et ühendab oma praegused varahalduse ja privaatpanganduse üksused.

"Integreerides oma äritegevused, astume veel ühe sammu edasi oma tugevuste paremaks realiseerimiseks ning loome võimaluse investeeringuteks tootearenduses, saame pakkuda paremat klienditeenindust ja edasisi kasvuvõimalusi," kommenteeris SEB president ja tegevjuht Annika Falkengren.

"Meie Eesti, Läti ja Leedu pangad on edukalt arenenud universaalpankadeks. Meie jaoks on oluline tuua kogu tootealane kompetents ja pakkumine lähemale Balti riikide klientidele," lisas Falkengren.

Varem kuulusid Eesti, Läti ja Leedu Ida-Euroopa pangandusdivisjoni alla.

"SEB eesmärk on olla juhtiv Põhja-Euroopa pank kliendi rahulolu ja finantstulemuste poolest," teatas pank.

SEB Eesti Ühsipanga omanik SEB on Põhja-Euroopa üks juhtivaid finantskontserne, kelle klientide hulgas on umbes 400 000 institutsiooni ning ca 5 miljonit eraisikut. Selle aasta 30. juuni seisuga ulatus grupi hallatavate varade maht 1,1 miljardi Rootsi kroonini ehk 1,8 mld Eesti kroonini. SEB 20 riigi esindustes üle maailma töötab umbes 20 000 inimest. Sel aastal tähistab SEB oma 150. tegutsemisaastat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing