Wõro tahab osta Oskar Lihatööstust

Kristina Traks 27. september 2006, 00:00

Wõro Kommerts on sõlminud lepingu ASis Oskar LT 50,5protsendilise enamusosaluse omandamiseks, ostu eesmärk on kasvatada Wõro turupositsiooni.

Wõro juhataja Kaido Kaare sõnul on Oskari väikeaktsionäridel kaks nädalat aega teatada oma võimalikust huvist kasutada enamusosaluse omandamiseks eelisostuõigust.

Tehing realiseerub, kui Oskari väikeaktsionärid ei teata kahe nädala jooksul ise soovist kasutada enamusosaluse omandamiseks eelisostuõigust. Pärast võimalikust huvist teatamist on väikeaktsionäridel võimalus kahe kuu jooksul asuda Wõro Kommertsi asemele ja omandada osalus sama hinnaga.

Mis hinnaga Wõro Kommerts soovib Ants Jäneselt osalust ära osta, ei olnud Kaido Kaare nõus avaldama, küll aga ütles ta, et ost toimuks võõrvahendeid kasutamata.

Kaare ütles, et Wõro on mitu aastat otsinud laienemise võimalust ning nüüd oleks Oskari näol selleks hea võimalus. "Nemad tegelevad tootegruppidega, mida meil ei ole, näiteks sinkide ja grill-lihade tootmisega. Seda sünergiat me ostma lähemegi," ütles Kaare. Oskari turuosa on tema sõnul Eesti turul 1,5-2 protsenti.

Ants Jänesele kuulub 50,5 protsenti Oskar LT aktsiatest, teine suurem aktsionär on Aldo Parik. Mõlemad mehed on Oskar LT juhatuse liikmed. Parikuga Wõro Kommerts praegu aktsiate ostu-müügiläbirääkimisi ei pea. Ants Jänest kommetaariks telefonitsi tabada ei õnnestunud.

Oskar LT oli üks neist toiduainetööstustest, kes jäi nn euronõuete täitmisega üpris jänni ning esitas veterinaarametile tunnustuse saamiseks taotluse lausa viimasel minutil.

Oskaril lasub 23,8 miljoni kroonine pikaajaline pangalaen, millest tänavu tuleb tagasi maksta 3,6 miljonit krooni. Lühiajalisi kohustusi oli Oskaril eelmise aasta lõpuks pea kaks korda rohkem kui käibevara.

Oskar LT toodab sinke, vorste ja grill-liha.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing