Euroopa börsid ründavad viie aasta kõrgtaset

Mariliis Pinn 27. september 2006, 12:38

Euroopa börsid on tõusnud täna ligi viie
aasta kõrgeima tasemeni, kuna loodetakse, et regiooni peamise ekspordipartneri
USA majandus püsib endiselt tugevatel jalgadel.

Ühendriikide suunalt on viimastel päevadel tulnud mitmeid positiivseid makromajandusmärke. Tugev ja rahakas kaubanduspartner võiks aga polsterdada Euroopa eksportijate käibe- ja kasuminumbreid.

„Investorid on hakanud oletama, et nende tulevikunägemus on olnud liialt sünge. USA tarbija on olnud inimeste muredes esikohal,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg Henderson Global Investors fondivalitseja Tony Dolphin.

Euroopa turgu laialt kajastav Dow Jones Stoxx 600 indeks alustas päeva 341 punktil, mida on vaid 3 punkti vähem 9. mail saavutatud viimase viie aasta rekordtasemest.

Tooraine hinnatõus on tõuganud teist päeva järjest hea hoo sisse kaevandussektori aktsiatele. BHP on kosunud 2,7% ja Rio Tinto 2,8%.

Mõõdukalt on tõusnud ka naftasektori väärtpaberid, kuna turgudel kardetakse, et Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon (OPEC) võib naftahinna languse peatamiseks hakata tootmiskvoote kärpima.

Konkreetsete kompaniidena võib täna Euroopa turult välja tuua rõivajaemüügiketi Hennes Mauritz, mis on kvartalitulemuste peale rallinud Stockholmi börsil 4,3%, tasemeni 304,5 Rootsi krooni. H Mi viimase kvartali kasum kosus 18% ja ulatus 2,54 miljardi Rootsi kroonini (analüütikud olid oodanud keskmiselt 2,43 miljardi kroonist kasuminumbrit).

Euroopa suurim kommunaalteenustepakkuja E.ON tõstis oma pakkumist Hispaania energiatootjale Endesa 26,9 miljardilt 37,1 miljardini euroni (35 euroni). Endesa on uudise peale hüpanud üles 7%, tasemeni 34,76 eurot. Ülevõtja aga taandunud 2,2%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. September 2006, 12:38
Otsi:

Ava täpsem otsing