Ei saa me läbi USAta

Raivo Sormunen 28. september 2006, 00:00

Eile keskpäeval viimase viie aasta kõrgeima taseme vahetus läheduses liikunud Euroopa börsid andsid õhtuks oma tõusu käest. Nii tõusu kui ka languse kättenäitajaks oli USA.

Kui päeva esimesel poolel said turud innustust päev varem tõusnud Ühendriikide aktsiaturust, tugevast septembrikuu tarbijausaldusindeksi ja Richmondi föderaalreservi raportist, siis pärastlõunal avaldatud kestvuskaupade tellimuste näitaja tõi investorid pilvede pealt jälle maa peale. Põhjus, miks USA turgu niivõrd palju jälgitakse, seisneb selles, et tegemist on Euroopa peamise ekspordipartneriga ning valitseb arusaamine, et kui USA majandus püsib tugevatel jalgadel, läheb hästi ka siinpool ookeani.

USA makronäitajad ei suutnud kõigutada aga uut tõusuhoogu otsivat toorainesektorit. BHP oli pärastlõunaks kosunud 2,8% ja Rio Tinto 2,5%. Mõõdukalt tõusid ka naftasektori väärtpaberid, kuna turgudel kardetakse, et Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon (OPEC) võib nafta hinna languse peatamiseks hakata tootmiskvoote kärpima.

Nimeliselt võib Euroopa eilsete tegijate hulgast välja tuua veel rõivajaemüügiketi Hennes & Mauritza, mis rallis kvartalitulemuste peale Stockholmi börsil 5,3%, tasemeni 307,5 Rootsi krooni. H&Mi viimase kvartali kasum kosus 18% ja ulatus 2,54 mld Rootsi kroonini (analüütikud olid oodanud keskmiselt 2,43 mld kroonist kasuminumbrit).

Kommunaalteenuste pakkuja E.ON tõstis oma pakkumist Hispaania energiatootjale Endesale 26,9 miljardilt 37,1 mld euroni (35 euroni aktsia). Endesa hüppas uudise peale 7%, tasemeni 34,79 eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing