The Sun: britid laenavad end lõhki

28. september 2006, 16:47

Brittidel on kolmandik Lääne-Euroopa
tagatiseta võlgadest, kirjutas Sun.

Suurbritannia tarbimislaenude turg ületas eelmisel aastal 5 triljoni krooni piiri, tehes Suurbritannias suurima võlgades oleva riigi Lääne-Euroopas.

Keskmisel britil on võlgu umbes 70 000 krooni, selgus Datamonitori uuringust. Keskmisel mandrieurooplasel on võlgu poole vähem.

Mandri-Euroopas on analüütikute sõnul levinud rohkem säästmisekultuur ja kokkuhoidlikkus, eriti Prantsusmaal ja Saksamaal, kus on levinud vastumeelsus võlgade suhtes.


Selline situatsioon võib muutuda, kui tarbimislaenude populaarsus kasvab ka mujal Euroopas ja laenuandjad leiavad muid võimalusi juba küllastunud Suurbritannia turule.

Datamonitori finantsanalüütik ja raporti autor Paul Marsh ütles, et Suurbritannia laenuandjad otsivad uusi ärivõimalusi mandrilt, et täide viia oma laienemisplaane. "Suurbritannia on järjest raskem koht äri tegemiseks, sest suur osa rahvast on võlgadega. Samas Mandri-Euroopas ei ole inimestel nii palju tarbimislaene ja turud ei ole nii keerukad."

Suurbritannia personaallaenude kogusumma on 28 triljonit krooni.

Eestis on augustikuu seisuga antud välja tagatiseta tarbimislaene ligikaudu 5 miljardit krooni eest. Seega keskmise eestlase kohta on tagatislaene 3700 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2006, 16:47
Otsi:

Ava täpsem otsing