Hipodroomil näeb homme hüppavaid monstrumautosid

Ardo Kalda 29. september 2006, 00:00

Peakorraldaja Toomas Villo teatel pole tegemist etendusega, mida mõned autofännidest on Soomes vaatamas käinud. Seal tegid rahva ees vägitegusid Ameerikast toodud monstrumid, Eestis on aga kohal Inglismaalt pärit Euroopa koorekiht.

Samas pole vaatemängudel suurt vahet, ka autode tase on üsnagi sarnane. Pealegi on Villo kinnitusel inglastegi autod ühel või teisel viisil Ameerikast ostetud.

Esinema tuleb kuus autot ja nende hulgas on ka selle aasta Euroopa meister Bigfoot 17. 1200-2000hobujõuliste autode kütuseks on metanool.

Üritus algab pitparty'ga, kus tutvustatakse monstrumeid ning külastajatel on nendega võimalik ka boksis pilti teha.

Järgmiseks tuleb mees mehe vastu võistlus, kus kõrvuti radadel sarnaselt kiirendusvõitlustele läbitakse kindel distants. Loomulikult pole seekord tegemist peegelsileda asfaltrajaga, vaid monstrumautod ronivad ja hüppavad üle autoromude.

Kiirendusvõistlus koosneb kvalifikatsioonist ja finaalidest. Viimaseks osaks on freestyle, kus üks auto on teatud aja platsil ning teeb igatlaadi hüppeid ja muid trikke. Iseenesest käib võistlus selle peale, kes suudab kõige rohkem publikut käima ajada.

Sõitude vahel on võimalik nautida ka freestyle moto-show'd. See koosneb kahest kahekümneminutilisest sessioonist, kus kolm Soome motomeest demonstreerivad mitmesugustel hüpetel oma fantaasiat. Villo teada on meeste repertuaaris ka tagurpidi salto, mida meelsasti esitatakse.

Lisaks on rampide peal kargamas näha raadioteel juhitavaid monster truck'e.

Peakorraldaja soovitab kõigil huvilistel pileti eelmüügist ära osta. Juba praegu on enamik pileteid müüdud ja kui kohapealt pileteid veel saab, siis on need kallimad kui eelmüügis. Samuti peab silmas pidama seda, et hipodroomi juures ei ole eriti parkimiskohti ja auto peaks jätma kaugemale.

Seekord on tegemist show'ga, kuid kui tänavu kõik õnnestub, siis on üsna suur võimalus, et järgmisel aastal saame juba Euroopa meistrivõistluste etapile kaasa elada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing