Kõige suuremad ketserid ehk vabad mehed moes

Kristina Herodes 29. september 2006, 00:00

Sügis võib kergesti jätta petliku mulje, et kogu lõbu on nüüd läbi ja peale kontorilaua taga krabistamise midagi suurt enam ei toimugi. Korralikud mehed on tõesti moes. Aga nende kõrval ka terve kamp südantkosutavalt vaba hingega moesuundi.

Nii et keegi ei sunni ennast hirmtõsiseks disainima, kui päike alles silmis säramas ja asjalike mõtetega vaheldumisi ka paar krutskit peas hiilivad. Uus suhtumine moes ei püüa kandjat trendidega sobitada, vaid vormib moehoovused inimese isikupära järgi. Eriti mõnus on mängida just moemaailma mitteformaalsema poolega.

Hea uudis on, et ka töiste kehakatete seast leiab vabamaid valikuid. Näiteks mõni Inglise stiili hõnguline, mitmevärvilisest villakangast pehmem pintsak saab suurepäraselt läbi nii viigipükste kui ka teksastega. Asjalikult mõjub iga selge siluetiga pintsak, aga pehmemad variandid jätavad lisaks sooja ja sõbraliku mulje.

Ükski vaba mees ei saa hakkama teksasteta. Neid ülemaailmseid lemmikpükse kombineeritakse täna tõepoolest kõigega. Teksamaailmas on selgelt eristatavad kaks tõugu pükse - esiteks uljad ja rokkivad, erilise ja vinge disainiga tegelased, millel võib kohata ohtralt neete, kette, trükke, rebendeid ja muid pilkupüüdvaid efekte. Teises leeris on tumedad ja korralikud püksid neile, kes alles arglikult teksad tööle jalga panna julgevad. Iseloomulikud on korralikud õmblused ja vorm, pesujäljed on üsna tagasihoidlikud või puuduvad täiesti.

Kui kunagi otsiti teksamaterjali pehmendamiseks võimalikult dekoratiivseid jälgi jätvaid töötlusi, siis praegu on huviorbiidis ka pesutehnikad, mis jätavad alles tumeda originaaltooni ning muudavad püksid vaid piisavalt pehmeks ja mugavaks. Millisele teksapaarile oma vaba garderoob püsti panna, on puhtalt maitse ja natuuri küsimus.

Klassika varasalvest on lahedale tuhnitud enamik selle sügise moeuudiseid, teiste seas ka ruudumuster. Ruut on mõnusalt loogiline, lihtne ja konkreetne, nii et oma iseloomult sobib see meeste maailma nagu rusikas silmaauku. Ruudu plussiks on seegi, et materjal peidab osavalt pisikesed kortsupojad, ruuduline pintsak teeb figuuri veidi toekamaks ja õla tugevamaks, mis on samuti tubli tegu. Ruudulised püksid on samuti moelemmikute seas. Iseloomult on need tavalistest viikaritest märksa vabamad, aga teksastest jälle kõvasti korralikumad. Ruudupükstes on veidi nihestatud nohikuromantikat, mis on täna üks paljudest uutest võimalustest olla inimlikult mehelik.

Triibumustrist moes on meesterõivaste puhul pisut kohatu rääkida, sest vaevalt õnnestub meenutada mõnd sesooni, mil see tore klassik moekeskmest väljapoole oleks jäänud. Triibuga saab aga märksa rohkem nalja, kui harjumuspärane triibuülikond ja päevasärk pakuvad. Eriti uljad on igasugu toon-toonis kootud triibuloomad, olgu kudumite, sallide, mütside või kas või sokkide-kinnaste kujul. Triibu hingeelus on nii korda kui ka avangardi, sõltub, kus ja kuidas seda kasutada.

Kaela ümber toimub palju põnevat. Vaba terviku juurde pole lipsu sokutamine mõistagi kohustuslik, samas võib just see väike lisand komplektile õige vungi sisse ajada. Lipse on mitut tõugu. Moelemmik on korralik kitsas lips. Rajumatest avastustest tasub tutvust teha kootud lipsuga, mis võib välja näha nagu ühe tavalise lipsu ja triibusoki pisike poeg, väga isikupärane asi igal juhul.

Teine proovimisväärt stiilivigur on täpselt ühest kangast ja sama mustriga särgid ja lipsud. Kolmas koht, kust häid mõtteid näpata, on ajalooliste kaelasidemete galerii. Olgugi, et kunagi kanti neid ülima korrektsusega, ei kehti see nõue õnneks enam tänapäeval. Plastron, choker või lihtne siidsall võib olla üsna hooletult kaelusesse uputatud ja kuuluda nii piduliku kui ka päris vaba päevasärgi juurde. Tõttöelda piisab paarist sellisest uljast moekäänakust, et terve garderoob uue elu saaks. Ja kogu sõpruskond teab - selle kesta sees on tegemist loova ja nutika isiksusega!

Visioon käis luurel, et kindlaks teha, milliseid silmatorkavate vabaduseilmingutega tegelasi siis meie kodumaa metsast ja maailma moelavadelt leida võib. Kinnipüütud trenditüübid leiad meie vabade meeste galeriist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:20
Otsi:

Ava täpsem otsing