Kristjan jälgib raha kokkuhoidmiseks riietepoodide allahindlusi

Katharina Toomemets 29. september 2006, 00:00

16aastane Tallinna Kuristiku gümnaasiumi 9. klassi õpilane Kristjan Hiis saab vanematelt taskuraha keskmiselt 35 krooni päevas. Kuigi ei ole vanematega kokku lepitud kindlat summat, on 35 krooni kujunenud keskmiseks.

Vanemad annavad taskuraha sularahas. Varem kandsid vanemad suuremad summad pangakaardile, kuid praegu on tema pangakaart kadunud. Seega tuleb teha kõik arveldused sularahas.

Sularahas maksmist peab Kristjan meeldivaks, sest nii on alati ülevaade rahalisest olukorrast rahakotis. "Jube jama on, kui kogu aeg peab pangaautomaati otsima, et teada saada, kui palju või kas mul üldse raha on," selgitab noormees.

Sel suvel teenis Kristjan ka ise taskuraha ehitusel töötades. Töö eest maksti talle 50 krooni tunnis. Nii teenis ta kuus ligi 10 000 krooni, mis kulus vastavalt vajadusele - ostis riideid, pidutses ja soetas muusikatarbeid. Vanematelt ta suvel taskuraha ei küsinud, sest teenis ise piisavalt hästi. Samas ei pannud Kristjan suvel teenitud rahast midagi ka kõrvale, sest ei pea end säästjaks inimeseks.

Igapäevaselt kulub tema raha söögi-joogi, riiete ja transpordi peale. Mõnikord ka meelelahutusele. Noormees hoiab silma peal ka riietepoodide allahindlustel, sest on tore osta meelepäraseid asju algsest hinnast poole odavamalt. Riideid ostab ta mingil määral pea igal kuul.

Liikumiseks kasutab ta linnaliinibusse. Ka käib ta pea igal nädalavahetusel kusagil Tallinnast väljas. Seega võtab transport tema taskurahast üsna suure osa. Meelt käib Kristjan lahutamas kinos ja sõpradega väljas pidudel.

Hobideks on tal võrkpall ja muusika. Võrkpallis kulub raha eelkõige põlve- ja näpukaitsmete peale, mis kipuvad kiiresti kuluma ja seega tuleb pidevalt uusi soetada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing