Kuuli ja Fridolin alustasid kahjumiga

Gert D. Hankewitz 29. september 2006, 00:00

Eelmise aasta keskel teatasid YIT Ehituse nõukogu esimees Tiit Kuuli ning juhatuse esimees Kaido Fridolin, et lahkuvad äsja soomlaste ostetud arendusfirmast, kuna ei nõustu uute omanike tulevikunägemusega. Kumbki mees ei tahtnud toona oma edaspidistest plaanidest rääkida. Teada oli, et Kuuli on uue firma loonud, kuid millega edaspidi konkurentsivõimelised olla tahetakse, nad ei öelnud.

Nüüd, aasta hiljem, on Kuulile kuuluva Oma Ehitaja nime kandva arendusfirma juht Kaido Fridolin juba avameelsem. "Hetkel võib öelda, et Oma Ehitaja jaoks on aasta 2006 senini läinud hästi. Tegelikult isegi paremini, kui aasta alguses prognoosisime," märkis mees.

See, et eelmise poolaasta majandusaruandes on kasumi kohale märgitud hoopis 3,8 miljoni kroonine kahjum, meest ei heiduta - alguse asi. "2005. aastal meil praktiliselt majandustegevust polnud. See periood kulus kaadri komplekteerimisele (firmas töötab 19 inimest - toim.), ettevõtte tutvustamisele ehitusturul, ehituslepingute hankimisele ja krundiportfelli loomisele," seletas ta ja lisas, et need on tegevused, mis tekitavad kulu, kuid jooksvalt tulu ei too.

Tänaseks on firmal juba kaks projekti - ärihoone Hiiul ja korterelamu Arukülas. Kinnistusraamatu järgi kuulub firmale tegelikult kuus krunti, kuid mis nendega täpselt plaanis on, Fridolin siiski ei öelnud.

Lisaks on Oma Ehitaja ostnud kaks Eesti firmat, mille nimesid Fridolin öelda ei tahtnud. "Nimetatud firmade ost on seotud meie põhitegevusega. Kahjuks täpsemalt hetkel kommenteerida ei saa," vabandas Fridolin. Äriregistrist vaadates selgub aga, et Oma Grupp, mis on Oma Ehitaja omanik, omab veel osalust ASis Haapsalu Kuurort, ASis Papiniidu Projekt ning ASis Parston Capital. Kõigi tegevusvaldkonnad, nagu ka Oma Ehitaja tütarfirma oma Lätis, seonduvad kinnisvaraga.

Raha, mis arendustegevusesse pannakse, tuleb Fridolini sõnul nii omanikelt, partneritelt kui ka pangalt laenuna. "Finantseerimine toimub nii nagu tavaliselt enamikus arendusprojektides," lisas ta. Milline on aga selle aasta kasumiprognoos, jäi ütlemata. "Oma Ehitaja tegevus on 2006. aastal selgelt kasumlik," märkis Fridolin vaid.

Koger ja Partnerite juht Urmo Vallner ütles, et kuigi ta pole Oma Ehitaja arengut jälginud, ei tähenda alustaval ettevõttel 4 miljoni kroonine kahjum eriti midagi. "Pool aastat ei ole aeg, mille pealt võiks kinnisvaraarenduses või üldse ehituses midagi prognoosida," märgkis ka Invictas koolitajaametit pidav Vallner.

Alustava ettevõtte suurimaks väljakutseks on Vallneri meelest sobiva tööjõu leidmine. "Ehituses on ju kõigest puudust," tõdes Vallner.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing