Noored tutvusid politseitööga

Pille Rõivas 29. september 2006, 00:00

Teisipäeval Põhja politseiprefektuuris toimunud infopäeval olid politseitööga tutvuma tulnud eelkõige tütarlapsed.

Tutvustati Põhja politseiprefektuuri struktuuri ja statistilisi andmeid. Edasi viis kriminaalosakonna politseidirektor Eerik Heldna huvilised ringkäigule. Külastati ülekuulamisruume, kriminalistika- ja narkokuritegude talitust, arestikambreid, juhtimiskeskust ja lasketiiru. Oma töövahendeid demonstreerisid kiirreageerimistalituse politseinikud. Hiljem sai õues näha teenistuskoera jälje ülevõtmise oskusi ning tutvuda liikluspolitsei töö eripäradega. Päeva lõpus said soovijad proovida sooritada füüsilisi kaitseid.

Sisekaitseakadeemia maksunduse ja tolli eriala teise kursuse tudengid Merilin Paap ja Triin Palts käisid infopäeval uurimas, kuidas politseinikud oma töösse suhtuvad. Tõsiseid eriala vahetamise plaane nad ei pea. Neiud peavad politseitööd küll huvitavaks, kuid nad ei näe võimalust edukalt ühendada tulevikus perekond ja politseitöö.

17aastane Tallinna Teeninduskooli viimasel kursusel õppiv Jana Tarassova oli infopäevale tulnud tõsise sooviga tutvuda politseiametnike tööga, sest ta plaanib järgmise aasta sügisel asuda õppima Sisekaitseakadeemiasse politsei erialale. Teda huvitab eelkõige kriminaalpolitseis töötamine. "Soovin anda oma panuse kuritegevuse vähendamiseks," selgitab neiu põhjusi.

Perekonna ja töö ühendamist usub neiu olevat võimalik, sest kui teised saavad sellega hakkama, saab ka tema. Ainus, mis talle muret teeb, on politseinike väike palk.

Jana pole Sisekaitseakadeemiasse astumiseks trenni teinud, kuid proovides infopäeval sisseastumiseks vajalikke katseid sooritada, otsustas ta kohe treeningutega peale hakata. Juba järgmisel päeval alustas ta treeninguid jõusaalis. Kõige olulisemaks politseitööle asumisel peab ta head eesti keele oskust ja laialdasi teadmisi. Nendega tal probleeme pole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing