Viies rahvusvaheline Horse Show toob põnevust ja silmailu

Christel Karits 29. september 2006, 00:00

Laupäeval ja pühapäeval on Tallinna Saku Suurhall ratsaspordisõprade päralt, kui toimub Baltikumi suurim hobu-show ning ainuke sisehalli MK-etapp.

Rahvusvaheline Horse Show, mis on üks suuremate mastaapidega spordivõistlus Eestis, peab tänavu oma viiendat sünnipäeva.

"Hobu-show põhiliseks tõmbenumbriks on loomulikult tippu kuuluvate imeilusate ratsahobuste ponnistused võita MK-etapp," ütles Horse Show' pressiesindaja Luulea Lääne. "Tänavu on osalejariike kokku 10. Eesti sõitjatest on areenil kõik tähed - 2005. aasta võitjad Gunnar Klettenberg ja Novesta, tänavused Eesti meistrid Tiit Kivisild ja Lara, koondislased Hanno Ellermann ja Urmas Raag. Rääkimata nende kuulsatest Poncorde'ist ja Ironicust. 2002. aasta võitja Rein Pill (Ecuadoril) võistleb tänavu Ritualil, Indigol ja Casanoval."

Kokku toimub hobu-show'l 12 erinevat sõitu, Palladium Cupi tänavune põhiklassi üldvõitja selgub laupäeval, 30. septembril ning maailmakarika etapivõitja pühapäeval, 1. oktoobril.

Möödunud aastal sisseviidud VIP-restoran Ecuador, mis asetseb täpselt võistlusareeni küljel ning võimaldab külalistele eriti head ülevaadet platsil toimuvast, on tänavu saanud juurde laudu ning enam on panustatud ka a la carte menüüsse ja dekoratsioonidesse.

Meelelahutusprogrammis jõuavad publiku palvel taas Eestisse Ukraina Kasakad, kes toovad Eesti publikuni oma uue etenduse ning veelgi peadpööritavamad trikid. "Tegemist on äärmiselt hoogsa kavaga, mis on just sobiv enne suuri sõite, soojendamaks publikut ette sportlastele kaasa elama," kinnitab võistluste direktor Siim Nõmmoja. Ukraina Kasakate show-trupp koosneb üheksast inimesest, kuhu kuuluvad lisaks viiele ratsutajale ka loomulikult tallimehed ning treilerijuhid. Esinevaid hobuseid on kokku viis. Show on inspireeritud kasakate ja Ukraina ajaloost ning sisaldab palju folkloorilisi elemente.

Uute esinejatena astuvad üles ansamblid Noorkuu ja Lament. Lastele on lavastatud hobuste ja ponikadrill "Lumivalgekese ja seitsme pöialpoisi" ainetel. Koolisõidu demonstratsioonesinemisel, näitavad ratsaspordi graatsilisemat osa Eesti parimad. Kostüümratsutamises on kava kokku pannud ratsanikud ise. "Palladium Cupi sarja lõputseremoonia on oma ilutulestike ja näitemängudega alati üks laupäevaseid lemmikuid. Tänavu on see ühtlasi ka kummarduseks lahkunud tippratsule, kelle järgi sari nime sai," lisab Lääne.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing