EVEA: Ettevõtjaid ähvardab kõlvatu konkurents turismi valdkonnas

Mariliis Pinn 29. september 2006, 16:55

Väikeettevõtjate hinnangul
mõjub Riigikogu menetluses olev looduskaitseseaduse eelnõu väga halvasti
maal turismi ja teenindusega tegelevatele firmadele.


EVEA volikogu ja MTÜ Maaturismi nõukogu on seisukohal, et Riigikogus menetluses olev looduskaitseseaduse eelnõu ja selle alusel ettevalmistatud keskkonnaministri määrus “Kaitstava loodusobjekti kaitse korraldaja põhitegevusega seotud tasulised teenused ja vastavad tasud” omavad tugevat negatiivset mõju maapiirkonna turismi ja teeninduse valdkonna väikeettevõtetele.

Nii seadusega kui ka määrusega seadustatakse riigiasutuste majandustegevus eraettevõtjate jaoks traditsioonilistes valdkondades nagu majutus, parkimisteenus, aktiivse puhkuse ja turismi teenused, reisikorraldus, trükiste valmistamine ja müük. Määruses toodud teenuste pakkumine ning nendele riigi poolt piirhindade kehtestamine ei ole midagi muud kui avaliku sektori kõlvatu konkurents erasektoriga, väidavad ettevõtjad.

"Oleme arvamusel, et loodusobjektide kaitse korraldajate tegevus peab olema piiratud mitte-tasuliste turismi infrastruktuuri elementidega: külastuskeskuste, matkaradade ja laagriplatside rajamisega, puhkealade või -paikade ja lõkkekohtade loomisega, vaatetornide ja matkaonnide püstitamisega ning infotahvlite ja suunaviitade paigaldamisega. Tasuliste teenuste pakkumiseks peavad kaitsealade haldajad ja loodusobjektide kaitse korraldajad sõlmima avaliku konkursi korras rendi- või operaatorlepinguid vastava ala ettevõtjatega," teatab EVEA pressiteates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2006, 16:54
Otsi:

Ava täpsem otsing