29. september 2006 kell 5:47

Keskerakonna juhid minister Palmaru peale pahased

Keskerakondlasest kultuuriminister Raivo Palmaru on harja punaseks ajanud mitmel Keskerakonna kogenud poliitikul, sest erakond ei mõista, kelle poliitikat ta ajab, kirjutab Postimees.

"Kuulen selliseid väiteid esimest korda," vastas Palmaru küsimusele, kas ta teab, et Keskerakonnas pole paljud tema esinemistega rahul ning erakonnas kaalutakse isegi võimalust ta välja vahetada.

Keskfraktsiooni juht Ain Seppik tunnistas, et tema isiklikult on Palmaru teema erakonnas ka laiemalt üles tõstnud."Eks jah, on igasuguseid mõtteid," vastas Seppik küsimusele, kas erakonnas on kultuuriministri suhtes kõhklusi. "Praegu on veel vara rääkida, aga ilmselt jääb ta ametisse kuni kevadeni."Riigikogu kõnepuldis mitme ajakirjanikuga tüli kiskuv, ajaleheveergudel suhteid selgitav ning kultuuritöötajate palgatõusuga jänni jäänud kultuuriminister Palmarule annab erakond armuaega kuni kevadiste valimisteni.Koalitsioonileppes on kirjas, et kultuuritöötajate palgad peavad tõusma kiiremini kui keskmine palk. Ajakirjandusega kisklemisest suurema probleemina levibki Keskerakonnas arvamus, et Palmaru ei aja nende poliitikat.Hiljuti Keskerakonnaga liitunud meelelahutusärimeest Peeter Rebast näeb Keskerakond ühe kultuuriministri kandidaadina, kui märtsivalimised neile selleks sobivad kaardid kätte mängivad.Rebane väitis, et talle pole kultuuriministri kohta keegi pakkunud ning jutt sellest on talle üllatus.

Hetkel kuum