Aknatootmisega näpud kõrvetanud Vesmont arendab väikeelamuid Paldiskis

Anne Oja 02. oktoober 2006, 00:00

Septembri keskel otsustas Paldiski linnavalitsus sõlmida Vesmontiga detailplaneeringu koostamise lepingu, et jaotada linna territooriumil asuv Vanaaseme kinnistu elamukruntideks, määrata ehitusõigused, hoonestusalad, keskkonnatingimused, liikluskorraldus ning tehnovõrkude ja -rajatiste asukohad.

Üle 16hektarise maatüki omandas Vesmont kahasse Kohtla-Järve korvpallitreeneri Raul Rõõmuse firmaga Hito. Ost tehti tänavu juulis.

Eelnevatel aastatel jäi Vesmont mitu korda võlgu inkassofirmade klientidele ning tänavu kevadel liisingu eest. Võlad olid eri suurusega, ulatudes kuni 200 000 kroonini. Viimase võla kustutas Vesmont alles mai lõpus.

Möödunud aastal vähenes 12 aastat aknaid tootnud Vesmonti käive 19 miljoni kroonini, kahjum kasvas 5 miljonini. Aknatootjate arv kasvab ja konkurents tiheneb, kurtis juhtkond äriregistrile esitatud tegevusaruandes. "1995. aastal oli viis PVC-akende tootjat, 2005. aastal 55," lisas aruanne.

Negatiivseks muutunud omakapitaliga Vesmont müüs jaanuaris ühe Saue kinnistu, päästes end sellega pankrotimenetluse algatamise kohustusest.

Ettevõtte juht Jevgeni Ševtšenko rääkis, et Paldiski krundid tulevad 2000-4000ruutmeetrised ja maju on 30-50. Majad peaksid valmis saama kahe aasta pärast. Kõik on tema sõnul ühesuguses stiilis, praegu otsivad nad arhitekti ja käivad mõõdistustööd. Ta ei arvanud, et kuni 50 eramaja oleks Paldiski jaoks palju, sest hinnatase tuleb madalam kui Tallinnas ja Paldiskisse on palju maksujõulisi elanikke tulnud, ka välismaalasi - seni aga on seal pakkuda peamiselt vanu paneelmajade kortereid. "Olen 100% kindel," võttis ta äriusu kokku. Ševtšenko ise elab Tallinna lähedal ja ümber kolida ei kavatse. Ta ei arvanud ka, et pealinnast palju inimesi Paldiskisse tema majadesse kolib, vaid ta panustab kohalikele.

Uus Maa tegevdirektori asetäitja Andrus Soonsein ütles, et huvi Paldiski vastu on ja eramaju seal peaaegu pole. "Mingi piir muidugi on, kust on 50 maja korraga valmimine ohtlik," lisas ta, kuid seda on tema sõnul praegu raske hinnata. Miinusena nimetab ta haisu, mis võib kütuseterminalidest ja sadamatest levida.

Praegu on Paldiski kodulinnaks ligi 5000 inimesele. Kui seni on Paldiski olulisema kinnisvaraarendajana silma hakanud vaid VP Market, siis lähiaastail võib oodata läbimurret. Maanteeamet valmistab ette miljonitesse kroonidesse ulatuva maksumusega projekti, mille käigus ehitatakse euronõudeile vastavaks kogu Tallinna-Paldiski maantee. Paldiski Sadamate AS uurib kaubaterminali laiendamise võimalusi ja tulemas on tehnopark.

Mullu kehtestatud Paldiski üldplaneeringust selgub, et linna kerkib viis uut väikeelamute piirkonda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:18

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing