Jaapanlased leiutasid kiirveini masina

02. oktoober 2006, 17:04

Jaapani insener Hiroshi Tanaka leiutas
masina, mis muudab värskelt vaati käima pandud veini elektrivoolu abil
selliseks, nagu oleks see aastaid tammevaatides laagerdunud.

Mikrolaineahju suuruse masina võimsus on hetkel selline, mis lubab toota toorest veinist kõrgkvaliteedilist veini kaks liitrit minutis.
See protsess on sarnane vaatides laagerduvas veinis toimuvate protsessidega, ainult see toimub kolmkümmend miljonit korda kiiremini, kirjutab Postimees online.

Uus tehnoloogia on lihtsalt elektrolüüsi muudetud versioon. Vein lastakse masinast läbi, milles viie kuni kümne amprine vool tekitab üliväiksed vesinikuosakesi, mis kinnituvad alkoholimolekulide külge, muutes sekunditega viimaste koostist.
Tanakal on õnnestunud sellisel viisil toota juba 225 liitrit viinamarjaveini. Tanaka ja ta kolleegid jätkavad "veinitegemismasinaga" katseid, et seda veelgi täpsemaks muuta.
Kaugemas tulevikus on neil plaanis seda masinat tootma hakata ning juba nüüd otsivad nad võimalusi, kuidas seda skeptilistele veinitöösturitele maha müüa.
Oktoobris kavatsevad teadlased veel mitmete punaste- ja valgete viinamarjasortidega teha katseid, leidmaks kõige paremamaitselisem vein, mida uue masina abil on võimalik toota.
Elektrolüüsi abil saadud parima maitsega veini tuhandepudeline katsepartii peaks Jaapanis müügile jõudma järgmisel kuul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2006, 17:04
Otsi:

Ava täpsem otsing