Askembla investeerib hoogsalt Eesti firmadesse

Ain Alvela 04. oktoober 2006, 00:00

Kolme aasta eest alustas Eestis tegevust Rootsi varahalduse grupile Askembla Asset Management AB kuuluv Askembla Growth Fund, kelle kontrolli all on nüüdseks pool tosinat Eesti ettevõtet.

2003. aasta suvel ostis Askembla Growth Fund (Askembla Kasvufond - AGF) enamusosaluse poorbetoontooteid tootvas ASis Aeroc, kuna viimane vajas raha bilansi tugevdamiseks.

AGF on Rootsis registreeritud finantsvaldusettevõtja, kelle äritegevuseks on investeerimine perspektiivikatesse ja arenevatesse ettevõtjatesse, seda eriti Balti riikides ja Poolas.

AGFi tütarettevõtjad Eestis on AS Eesti Eine, AS Aeroc, 2004. aasta jaanuaris omandatud TD Baltic AS ja 2004. aasta septembris omandatud OÜ Ehitus Service.

Selle aasta veebruaris astus AGF Eesti suurima spordikaupade keti Sportland International Groupi omanikeringi, kuna investeerimisfond suurendas Sportlandi aktsiakapitali 80 miljoni krooni suuruse investeeringu võrra.

Tehinguga omandas AGF 26 protsenti spordikaupade keti aktsiatest. AGFi käes on ka Rocca al Mares asuv tennisekeskus, investeerimisfondile kuulub ka 94% OÜst Viimsi Tervis.

2004. aasta oktoobris ütles Askembla Asset Managementi partner Hanno Riismaa Äripäevale fondi tegevust iseloomustades, et AGF saab teha investeeringuid 2-10 miljoni euro suuruses mahus ettevõtte kohta, samuti võib Askembla omada kuni 100% ettevõttest ning võib osta olemasolevaid aktsiaid, kusjuures tingimuseks pole uusemissiooni korraldamine.

Lisaks Eestile on Askembla Kasvufond raha paigutanud Läti ja Leedu ettevõtetesse, fondil on olemas esindused ka Venemaal, Ukrainas ja Poolas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing