Nafta hind sadas korraks läbi 59 dollari

Romet Kreek 04. oktoober 2006, 00:00

Nafta hind kukkus eile viivuks läbi 59 dollari joone, kuid tõusis tagasi pealepoole taset enne USAs naftatoodete laovaru numbrite avaldamist.

Bloombergi poolt küsitletud analüütikud ootasid, et kütteõli ja diislikütuse laovarud kasvavad võrreldes läinud nädalaga 1,5 mln barreli võrra. See võib aga mängida nurka OPECi kavatsused kärpida pakkumist. Läinud nädalal olid laovarud viimase viie aasta keskmisest suuremad.

"Meil on jätkuvalt suured laovarud USAs, mis rõhuvadki hinda," ütles BNP Paribas Commodity Futuresi naftamaakler Tom Bentz. "Turg on juba kähku arvestanud sellega, et OPEC vähendab tootmist. Kuid Venezuela ja Nigeeria sammudest jääb pakkumise kärpimiseks väheks. Me peame nägema, kas 59,50 dollari tase peab. Kui see ei pea, siis uued märgid on 57,50 ja 55 dollaril."

"USA madalam majanduskasv leiab väljundi madalama kasvuga Hiinas ja Indias," ütles AG Edwards ja Sonsi analüütik Bill O'Grady. "Tänu Saudidele pole OPEC praegu valmis tootmise tõsiseks vähendamiseks."

OPECi mõjukaima liikme Saudi Araabia naftaminister Ali al-Naimi on öelnud, et hinnad on jätkuvalt heal tasemel. Nigeeria lubas vähendada

1. oktoobrist toodangut 0,12 mln barreli võrra päevas, Venezuela on lubanud kärpida toodangut 50 000 barreli võrra päevas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:18

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing