Ühekilone Lifebook sobib liikuva inimese tööriistaks

Enn Heinsoo 05. oktoober 2006, 00:00

Fujitsu-Siemensi sülearvutisse Lifebook Q2010 ehitatud mobiilse andmeside võimalused ja väike kaal teevad sellest liikuvale inimesele suurepärase tööriista.

Kuigi hind, 75 000 krooni, on silmapaistvalt soolane, saab selle raha eest liikuvaks tööks tõsise arvuti. Õnneks on sellest eksklusiivsest arvutist ka lihtsamaid variante, mida netist võib tellida isegi 30 000 krooni eest, ehkki siis tuleb tõenäoliselt paljust loobuda.

Kui Lifebook suletult kätte võtta, on see A4-formaadis ja 20 mm paksuse raamatu mõõtu ning kaalu, mis võimaldab seadmel tänu selgele ekraanile kenasti ka raamatut asendada. Kõigest kilo kaaluva sülearvuti võimaluste nimekirjast võib leida HSDPA ehk kiire 3,5G-andmeside, integreeritud WiFi ja muidugi sinihamba.

Aku vastupidavust testides jäi tööaeg väikese akuga paari tunni piiresse sõltuvalt sellest, kui intensiivselt ma seda kasutasin. Kahjuks tuleb lubatud kaheksatunnise tööaja saamiseks lisada seadmele suur aku, mis muudab Lifebooki tunduvalt kohmakamaks ning kaotab selle õhukese arvuti võlud.

Kõrge hinna sees on õnneks ka n-ö põkkumisjaam, mis võimaldab ühendada sülearvutiga lisamonitori, põletada DVDsid ja teha palju muudki. Siiski ei ole selle arvutiga kontorilaua taga töötada sugugi mugav. Väikesed klahvid ja pisike ekraan on pidevaks töötamiseks üsna ebamugavad.

Kui põkkumisjaam paigutatakse aga lauaservale ning selle külge kinnitatakse tavaline monitor, klaviatuur ja hiir, asendab Lifebook edukalt tavalist korralikku kontoritööarvutit. Gigabait DDR2 muutmälu ja Inteli uut tüüpi protsessor võimaldavad kontoritööga vabalt hakkama saada.

Ka masina kere on hinda väärt. Lifebooki füüsilise vastupidavuse tagavad magneesiumsulamist korpus ja titaanist ekraani hinged. Pilke püüab aga must sügava läikega kaas, kui see parajasti just sõrmejälgedega kaetud ei ole. Niisuguseks puhuks on komplektis ka poleerimisrätik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing