Mariliis Pinn • 5. oktoober 2006 kell 14:21

Isamaa ja Res Publica Liit: kellele hakkab Kalevipoja kuju raha teenima?

Praegune linnavalitsus Kalevipoja kujupüstitamise ideekonkursi puhul ei ole vastust küsimusele, kellele hakkab Kalevipoja kuju raha teenima, teatasid Isamaa ja Res Publica Liit.

"On iseenesest tervitatav, kui Kalevipoeg hakkab kohalikul turul rammu katsuma matrjoškadega ning see heitlus lõpeb Kalevipoja võiduga," lausus linnavolinik Tarmo Kruusimäe. "Kuid ainult sellest jääb ilmselgelt väheseks, kui mõelda, et kuju püstitamiseks, püsti hoidmiseks ja hooldamiseks kulub edaspidi miljoneid kroone maksumaksja raha."

Isamaa ja Res Publica Liit peab normaalseks, et juhul, kui Kalevipoja kuju ikkagi püsti pannakse, registreeriks linn Kalevipoja kuju kaubamärgina. Sellest johtuvalt peaks kõnealuse kujutise kasutamine ettevõtluses toimuma edaspidi vaid linnavalitsuse loal - eeldades, et üldjuhul küsib linnavalitsus loa eest raha. "Nii on võimalik mingidki summad, mida suure isuga Kalevipoeg neelama hakkab, tagasi teenida, "sõnas Tarmo Kruusimäe.

Samuti väärib märkimist, et kui mõnede arvates peaks Kalevipoja kujust saama Raekoja, Kiek in de Köki ja Pirita kloostri kõrval Tallinna uus sümbol, siis nii, nagu nimetatud ehitiste puhul, peaks Kalevipoja eksponeerimine tooma tulu eeskätt Tallinna linnale, teatas ühendpartei oma avalduses. "Tähtis on ka see, et linn saab otsustada, kellele luba anda või mitte anda, vältimaks Tallinna ühe võimaliku sümboli kasutamist turismitööstuse neis harudes, mis Tallinna linna positiivsele imagole kaasa ei aita."

Hetkel kuum