5. oktoober 2006 kell 16:00

Opositsioon soovib Taavi Aasa tagasiastumist

Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide esindajad süüdistavad Tallinna abilinnapea Taavi Aasa vassimises ning linnavalitsuse ametlike dokumentide eiramises.

Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide esindajad heidavad abilinnapea Taavi Aasale ette linna varaga läbiviidud hämaraid tehinguid, sealhulgas plaani anda osa Vabaduse väljakust eraomandisse.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Taavi Rõivas esitas teistkordselt arupärimise, milles pärib abilinnapealt tagasiastumise kohta. "Küsisin tagasiastumist puudutava küsimuse abilinnapealt juba kaks nädalat tagasi," ütles Rõivas. "Saabunud vastus sisaldas kahel lehel põhjendusi, õigustusi ja isegi enesekiitust, kuid mitte vastust esitatud küsimusele."Abilinnapea Aas aga endal süüd ei näe. "Opositsioonipoliitikute rünnakud on täiesti alusetud. Täna volikogus selleteemalisele arupärimisele vastates selgitasin veelkord linna plaani ajada asju selliselt, et säiliks kontroll Vabaduse väljaku omandiküsimuste üle."Aasa sõnul on pole linnavalitsus kõigi dokumentidega tutvunud ning süüdistused on alusetud.

"Kui kõigile kättesaadavaid linnavalitsuse dokumente hoolikalt lugeda, siis on selgelt näha, et Vabaduse väljak jääb avalikuks maaks ja opositsiooni väited linna esindusväljaku erakätesse mineku kohta ja selle vastu allkirjade kogumine on hüsteeria ülespuhumine, mitte kaine mõtlemine," selgitas Aas.

Tema sõnul on dokumentides selgelt näha, et linnavalitsus jättis väljaku mitme omaniku variandi kõrvale. Samti on Aasa sõnul ühiste kavatsuste protokollis selgelt öeldud, et linn muudab vastuvõetud detailplaneeringut või võtab vastu ning kehtestab uue detailplaneeringu selliselt, et Kaarli pst kinnistu jagamisel tekkivat Vabaduse väljaku kinnistut ei ühendata Kaarli pst 2 ja Kaarli pst 4a moodustavate kinnistutega."Kõik Tallinna linna omandis olevad kinnistud jäävad ka tulevikus Tallinna linna omandisse," kinnitab abilinnapea Aas.

Aasa sõnul on leitud Vabaduse väljaku maa-ala ümberkujundamiseks parim lahendus, mille realiseerimisel jäävad täna Tallinna linna omandis olevad ja linna omandisse taotletud kinnisasjad ning ehitatav linnaväljak linna omandisse, kuid samas lahendatakse parkimise maa-alla viimisega piirkonna parkimisprobleem, kusjuures parklaomand ja haldamisest saadav tulu jääb suuremas osas linnale.

Hetkel kuum