Rahulik kultuurinädal

Mari Hiiemäe 06. oktoober 2006, 00:00

Käes on sügis. Juba hakkavad puulehed värviliseks muutuma ning ka suvesoojadest ilmadest on jäänud vaid helge mäletus. Tööinimestel on kiire-kiire-kiire.

Algav kultuurinädal pakub hulganisti sündmusi, mis osutavad probleemidele, mis just liigsest kiirustamisest tingitud on. Ehk oleks aeg oma tormamistes pisuke paus teha ning hetkeks vaadata elule kõrvalseisja pilguga.

Sõpruse kinos värskelt esilinastunud eestimaine film "Meeletu" on täis vastuseid küsimustele elu tegelikest väärtustest, mida esitavad endale nii peategelane kui ka kindlasti paljud vaatajad. Samalaadseid mõtteid mõlgutatakse ka Sõpruses jooksvas teises väärtfilmis "Jäine linn". Inimväärtuse olemus ning endaks jäämine on samuti luubi all Ugala teatri lavastuses "Keisri hull".

Rahulikku ja kodukeskset sõnumit kannab Eesti Vähiliidu heategevuskontsert Estonia kontserdisaalis. See väärtustab inimest ennast, koos tema lihtsa mõistuse ning inimlike soovidega. Heategevuskontsertide eesmärgid on alati ilusad ning nende korraldamisest saadud tulu kasutatakse õilsatel eesmärkidel. Publikule heategevuskontserdi vorm sobib, annetamine heategevusfondile käib ju lihtsalt kontserdipiletit ostes.

Millegipärast on tänapäeva kiirustavas maailmas niimoodi juhtunud, et teiste eest hoolitseda on lihtsam kui iseenda eest. Lihtne on möödaminnes teisi abistada, samal ajal, kui enese probleemid üle pea kasvavad. Soovitan kõigil kindlasti Vähiliidu algatusest osa võtta ning kontserdil ära käia, kuid samas loodan, et hetkelise aja mahavõtmise käigus jõuavad publiku mõtted ringiga ka iseenese juurde.

Ei tohi lasta ennast kiirustamise pärast inimlikkuse maailmast ära lõigata ning kohustuste koorma alla matta. Iseenesele mõtlemine ei tohi jääda tähtsuselt viimasele kohale.

Alustada võib sellest, et lubada endale pisut meelelahutust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing