Senso on ajakohane city-restoran

Heidi Vihma 06. oktoober 2006, 00:00

Tallinna uus city on väike, ainult suurte mööndustega võib Olümpiat ümbritsevat ebaühtlase hoonestusega kvartalit tänapäevaseks linnasüdameks pidada.

Sensol on meeldivalt maitsekas ja moodne sisekujundus ning natukenegi avaram vaade aknast - sõrmedel annab üles lugeda need söögikohad, mis asuvad esimesest korrusest kõrgemal ja millel on ka aknad.

Sellel korral läksin Sensosse kõige kiiremal lõunaajal. Saal oli rahvast täis, vabu kohti peaaegu polnudki. Selles, et siinsed ? la carte road mulle meeldivad ja enam-vähem ühtlaselt hea kvaliteediga on, olin juba varem veendunud, nüüd otsustasin kiirustava lõunastaja kombel buffet'ga leppida.

Seni, kuni toiduvalikuga tutvusin, moodustus sooja toidu leti ette mitmekümnemeheline ülikonnastatud järjekord - parajasti oli ühel konverentsil alanud vaheaeg. Enne, kui jõudsime välja mõelda, kas asuda järjekorra lõppu või mitte, märkas ettekandja meie kimbatust ning soovitas lauda istuda ja joogid ära tellida, ennustades, et natukese aja pärast läheb lahedamaks. Rahvast oli tõesti palju, ometi saime joogid kätte - mitte just otsekohe, aga igatahes rutem kui mõnes teises, parajasti (pool)tühjas restoranis.

Vähem populaarsetel buffet' laudadel jõuab toit sööjaid oodates esimese värskuse ära kaotada, mõnikord lausa kuivada või külmaks minna.

Pärast neljakümmet näljast konverentsikülalist ei saanudki seismajäänud rooga olla, salatid olid krõbevärsked, supp tuline, praed soojad.

Ainult praetaldrikud, mis muidu kah soojana hoitakse, ei olnud jõudnud veel üles soojeneda.

Tegelikult teeb mulle rõõmu, kui enam millegi muu üle kurta ei olegi kui jahedate taldrikute üle.

Buffet' valikus oli kolm salatit, supp, kaks praadi, lisaks magustoidud. Menüü vahetub Sensos regulaarselt, sellel päeval sai kartuli-frikadellisuppi, seaguljašši ja aurutatud kala. Pealtnäha igavatest igavaim frikadellisupp oli väga hea, mõnusa ja leidliku maitsestusega, kuid ometi meie oma traditsiooniline leem. Samad sõnad ka kala, seaguljaši ja krõmpsuva köögivilja kohta - värske, lihtne ja hea.

Päris koduseks neid eesti köögis tavapäraseid roogasid ometi ei tahaks nimetada, nii häid kodukokkasid on vähe ja sõna "kodune" on Senso jaoks liiga lihtne.

Igaks juhuks ütlen üle, et sellisena kogesin ainult Senso buffet' stiili. Eelmistest kordadest mäletan kulinaarseid kõrgpilotaaže rahvusvahelistel teemadel ja need polnud mitte halvemini õnnestunud. Õhtusel ajal vahetab Senso asjaliku ilme trendikama vastu välja.

Saal on väga suur, kuid lauad on üksteisest eraldatud parajate vahedega - saab nautida eraldatust, aga samas ka inimesi vaadata ja ise nähtav olla.

Kui mõnel varasemal korral ei jätkunud kiirustavatel ettekandjatel alati hoolivust ja naeratust, siis nüüd polnud ka selle üle enam võimalik kurta.

Kahju küll, aga seekord tuli igav lugu - ei raasugi kriitikat. Kui just neid jahedaid taldrikuid mitte arvestada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing