FI: PTA Grupi insaiderite nimekiri on puudulik

06. oktoober 2006, 10:25

Rõivatootja PTA Grupp sai
finantsinspektsioonilt ettekirjutuse puuduliku insaiderite loetelu pärast.

Võrreldes PTA Grupi esitatud insaiderite nimekirja kehtestatud nõuetega insaiderite nimekirjale, tuvastas finantsinspektsioon mitmeid puudujääke:

Nimekirja ei ole finantsinspektsiooni andmetel kantud nõukogu liikmed Indrek Rahumaa, Andres Rätsepp, Sven Mansberg, Toomas Leis, audiitor Tiit Raimla, KPMG Baltics AS, ettevõttega ja ettevõtte juhtidega seotud juriidilisi isikuid (Bryum Estonia, Alta Investments I, GC Fashion jt), kes omavad juurdepääsu emitendi siseteabele.


Insaiderite nimekiri ei võimalda kontrollida ja jälgida siseteabe liikumist iga siseteabe osas eraldi.

Finantsinspektsioon teatas Tallinna börsile, et AS PTA Grupp ei ole piisava hoolsusega ega nõuetekohaselt täitnud emitendile esitatud insaiderite nimekirja koostamise nõudeid.

Finantsinspektsioon teatas, et õige ning täpne insaiderite nimekiri on eelduseks emitenti puudutavat siseteavet omavate isikute poolt seadusega sätestatuga kooskõlas olevale siseteabe käitlemisele ning turukuritarvitustest hoidumisele, märghib inspektsioon oma avalduses.


Emitendi poolt siseteabe käitlemisega seotud kohustuste, s.h. insaiderite nimekirja pidamise kohustuse rikkumine viitab emitendi juhtkonna võimetusele tagada siseteabe konfidentsiaalsus ning kontrollida insaiderite käitumise seaduslikkust ning puudujääkidele emitendi juhtimises üldisemalt.


Finantsinspektsioon nõuab, et PTA viiks insaiderite nimekiri kooskõlla seadusega ja esitaks selle inspektsioonile hiljemalt selle aasta 1. novembriks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2006, 10:25
Otsi:

Ava täpsem otsing