Politoloog Rein Toomla: valitsus võib jätkata

06. oktoober 2006, 16:02

Politoloog Rein Toomla ei arva, et valitsus
peaks seoses maa-ameti hämarate skeemidega ja Villu Reiljani tagasiastumisega ka
ise ennast tagandama.

"Ma arvan, et sellised suhteliselt õigeaegsed tagasiastumised ainult parandavad ühelt poolt Villu Reiljani ja ka valitsuse renomeed. Ma ei näe mingisugust põhjust, et valitsus peaks tagasi astuma," täpsustas Toomla.
Analoogse näitena viitas Toomla Signe Kivi valitsusajal kultuurikapitali pangaarvelt raha kadumisele, millega seoses minister Kivi tagasi astus. Või endise põllumajandusministri Tiit Tammsaare tagasiastumisele, seoses ligi kolmandiku riigi teravilja julgeolekuvaru kadumisega. "Siis kui Signe Kivi ministriks oleku ajal kultuurkapitali pangaarvelt toimunud riisumise tõttu tagasi astus jäi valitsus ju püsima. Või kui endise põllumajandusministri Tiit Tammsaare valitsemisajal puhkes viljaskandaal, siis esitas minister tagasiastumispalve, kuid valitsus ei astunud ju ka siis tagasi," lisas Toomla.

Politoloogi sõnul oleks valitsuse tagasiastumine põhjendatud juhul, kui valitsus ise oleks Reiljani kaitsma asunud." See oleks õigustatud, kui Reiljan oleks sõdinud viimase võimaluseni ja valitsus ise oleks asunud tema kaitseks välja ning siis oleks selgunud, et minister on süüdi," lisas Toomla.
Samuti oleks valitsusel põhjust tagasi astuda, kui lisaks poliitilisele vastutusele oleks veel midagi hullemat selgunud. " Praegusel juhul on tegemist ainult ühe ministri reageeringuguga," kommenteeris Toomla päevakajalist uudispommi.
Enne tagasiastumisavalduse esitamist kohtus Villu Reiljan täna enda sõnul ka president Rüütliga, kes olevat lubanud teda toetada. Kas selles avalduses, lisaks lahkumisavalduse rahuldamisele ka veel mingit muud tagamaad on, Toomla väga ei usu." Võimalik, et see toetus seineb selles, et president rahuldab ministri tagasiastumispalve, kuid ei saa eitada, et lähemas ja kauges minevikus on need poliitikud omavahel vägagi seotud olnud," lisas poliotoloog Toomla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2006, 16:02
Otsi:

Ava täpsem otsing