Andra Veidemann: Eesti kaotas suure optimisti ja idealisti

07. oktoober 2006, 22:03

Täna lahkunud Aadu Luukasega Ühiskondliku
Leppe Sihtasutuses kolm aastat koos töötanud Andra Veidemann ütles Postimees
Online’ile, et Luukase näol kaotas Eesti inimese, kes riigi ja selle rahva
pärast alati südant valutas, usukudes samas, et asjad lähevad järjest
paremaks.

Veidemanni sõnul oli Luukase puhul tegemist inimesega, kes, olles väga suures äris, üha rohkem ja rohkem süvenes ühiskonna probleemidesse.

"Ta oli väga suur optimist ja võib-olla ka idealist," iseloomustas Ühiskondliku Leppe Sihtasutuse endine tegevjuht Veidemann Luukast.

Veidemanni sõnul ei saa öelda, et Luukas oleks olnud Ühiskondliku Leppe Sihtasutuse nõukogu esimehena ainult selle rahaline toetaja.

«Ta oli ideede generaator, organisaator, ta oli kõike. Tegemist oli mõttekaaslasega. Kõige rohkem on kahju sellest, et Aadu Luukast ei ole enam.»

Ootamatu surma põhjust ei osanud Veidemann arvata, öeldes, et kui ta Luukasega viimati poolteist kuud tagasi kohtus, oli mees hea tervise juures.

Mis saab edasi Ühiskondliku Leppe Sihtasutusest, sõltub Veidemanni sõnul uuest presidendist. Vastavalt sihtasutuse põhikirjale on sihtasutuse tegevuse lõpetamine vabariigi presidendi otsustada.

Siiski on Veidemann optimistlik, kuna esmaspäeval presidendiametisse astuv Toomas Hendrik Ilves rääkis oma valimiskampaanias sellise nõukoja vajadusest, kus oleksid esindatud mitte ainult poliitilised parteid ja ainult oma eriala spetsialistid, vaid ka need inimesed, kes üle Eesti oma tegevuses igapäevaselt probleemidega kokku puutuvad ja kellel võivad olla ideed, kuidas neid probleeme lahendada.

Sihtasutuse nõukogu esimees, suurärimees Aadu Luukas suri täna öösel 67-aastasena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. October 2006, 22:02
Otsi:

Ava täpsem otsing