Langenud kütuse hind viis inflatsiooni aasta madalaimaks

ÄP 09. oktoober 2006, 00:00

Statistikaameti teatel kallinesid tarbijahinnad septembris eelmise aasta sama ajaga võrreldes 3,8 protsenti, peamiseks inflatsioonitempo mõjutajaks kujunes jällegi kütuse hind. Tegemist on selle aasta madalaima inflatsiooni kasvutempoga, teatas Eesti Pank. Selle aasta augustiga võrreldes langes septembris tarbijahinnaindeks 0,4 protsenti.

Tarbekaubad ja teenused olid septembris keskmiselt 0,4 protsenti odavamad kui augustis. "Kaupade ja teenuste odavnemine eelmise kuu suhtes oli käesoleval aastal esmakordne. Varasematel aastatel on september kaasa toonud tarbijakorvi kallinemise," kommenteeris Eesti Panga keskpangapoliitika osakonna nõunik Andres Saarniit.

Saarniit lisas, et inflatsioonitempo alanemist mõjutas enim maailmaturul toimunud hinnalangusest tulenev mootorikütuse odavnemine.

Muud tähtsamad kaubagrupid ja teenused üldiselt kallinesid, sh riided ja jalatsid ning eluaseme ja majapidamisega seotud kulud. "Ebatavaline oli see, et köögi- ja puuvilja hooajaline odavnemine jäi seekord minimaalseks ega toonud kaasa toidukorvi hinna üldist langust eelmise kuuga võrreldes," ütles Saarniit.

Euroalal alanes tarbijahindade kasvutempo septembris 1,8 protsendini, mis oli samuti aasta madalaim näitaja.

Saarniidu sõnul on Eestis oodata inflatsiooni aeglast alanemist, kuigi see jääb ka aasta viimastel kuudel 4 protsendi lähedale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:19

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing