Savisaar: Aadu Luukase edulugu sai Eesti edulooks

09. oktoober 2006, 10:08

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar
Savisaar ütles oma järelehüüdes Aadu Luukasele, et Luukas on Eesti transiidi
alusepanija.

„Meie seast on ootamatult lahkunud inimene, kelleta Eesti majanduselu viimastel aastakümnetel on võimatu ette kujutada. Aktiivset ühiskonnategelast ja majandusmeest, Aadu Luukast ei ole laupäevast alates enam meiega.

Seda väliselt alati tagasihoidlikku ja sirgeselgset meest saab julgelt nimetada Eesti transiidi alusepanijaks. 1990. aastate alguses sai paljuski tema mõtete najal ja aktiivsel kaasalöömisel alguse Eesti muutumine tänapäevaseks kaupade töötlemise keskuseks. Me muutusime kohaks, mis hakkas edukalt kasutama oma geograafilist eelist ida ja lääne vahendajana," ütles Savisaar.

Savisaar märkis, et Aadu Luukase edulugu sai kiirelt Eesti edulooks: "Sest nähes, kuivõrd suured on meie võimalused, lõid peatselt transiidisektoris kaasa teisedki. Tõsine ja sageli äärmiselt pingeline tegevus majandusvallas saatis Aadu Luukast viimase töönädala lõpuni."

Savisaar tõi esile ka Luukase ühiskondlikku tegevust. "Aadu Luukas ei unustanud vaatamata saavutatule kunagi Eestit kui ühiskonda tervikuna. Vastupidi, ühiskonna edukas areng huvitas teda selgelt enam kui isiklikud ettevõtmised. Tema aktiivsel kaasalöömisel said tänase näo mitmed tööandjate organisatsioonid.

Mida aasta edasi, seda aktiivsemalt asus ta ise kaasa aitama kõiki Eesti inimesi puudutavate probleemide lahendamisel. Ning alati oli tema tegevus suunatud kompromisside otsingutele ja konfliktide ennetamisele, seda Aadu Luukasele omasel ausal ja otsekohesel viisil. Kindlasti oli sellest kasu kogu Eesti rahvale. Teda usuti, kuulati ja arvestati. "

"Aadu Luukase aeg lahkuda tuli rutem, kui keegi oskas karta. Ja sellest on äärmiselt kahju. Täna langetame kõik leinas pea ja avaldame sügavat kaastunnet lahkunu perekonnale,” nentis Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. October 2006, 10:08
Otsi:

Ava täpsem otsing