Ansip: Savisaare suvilaost pole kuritegelik

ÄP 10. oktoober 2006, 00:00

Ansip vastas eile taas Riigikogu liikmete arupärimisele "kingitustest" avaliku võimu teostajatele.

"Kuna uurimine ei tõestanud kuritegelikku käitumist, siis järelikult seda ka pole," oli Ansipi seisukoht.

Edgar Savisaarele kuuluv osaühing Fixor Holding omandas Keila-Joa kinnistu turuhinnast tunduvalt odavamalt ja arupärijad palusid selgitada, kuidas ja miks on Eesti riik jõudnud peaminister Ansipi juhtimisel nii kaugele, et selles riigis on võimalik jätkata tööd valitsuse liikmena ka pärast seda, kui on ametlikult tuvastatud asjaolu, et minister on saanud kingitusi ühelt palju riigiga äri ajanud ettevõttelt.

Ansip ütles, et korruptsioon on Eesti seaduste järgi kuritegu. Riigikogu liikmete pöördumine alavääristab aga Eesti õiguskaitseorganite tööd. "Uurimine on lõppenud ja selle põhjal saab konstateerida, et keegi pole kuritegelikult käitunud."

Ansip ütles, et Savisaar on väitnud iga kord, et ta pole midagi odavamalt saanud. Vastava suvila hinna kohta ütles peaminister, et tegu on 2003. aasta hinnaga, seega tuleks kasutada hinnaargumente aastast 2003, et seda vaidlustada, mitte aastast 2004 või 2005.

Riigiprokuratuur tuvastas, et Kalevi üks omanikke Oliver Kruuda müüs Edgar Savisaare ja Raimo Kägu firmale suvila alla turuhinna. Kuna see polnud ebaseaduslik, lõpetati Kalevi tegevuse uurimiseks alustatud kriminaalmenetlus, teatas riigiprokuratuur.

Ekspertiisiga tuvastati, et neli kinnistut, sh OÜ-le Fixor Holding ja OÜ-le Marriot müüdud kinnistud, on müüdud kokku 2,8 miljoni krooni väärtuses alla turuhinna. Fixor Holding on Edgar Savisaare firma. Marriot kuulub Raimo Kägule.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing