Investorid on Tallinna Kaubamaja suhtes optimistlikult meelestatud

Tarvo Vaarmets 10. oktoober 2006, 00:00

Aktsia kerkis A-Selveri kolmanda kvartali tulemuste avaldamise peale üle viie protsendi. Üldine hinnatase on aga mõnes mõttes spekulatiivne, ütles Hansapanga analüütik Lupandin.

"Tallinna Kaubamaja aktsia hind näib peegeldavat investorite positiivseid ootusi Selveri keti Läti-suunalise laienemise suhtes. See on omamoodi spekulatiivne, sest ametlikku strateegiat ei ole firma seni veel avaldanud," kommenteeris Lupandin A-Selveri seni avalikkusele täpsemalt tutvustamata tegevusplaani mõju Tallinna Kaubamaja aktsia hinnale.

Tallinna Kaubamaja tütarettevõtte A-Selveri kolmanda kvartali käive kasvas eelmise aasta 556,8 miljonilt kroonilt 893,3 miljonile kroonile ehk 60%. Kasvu peamiseks allikaks oli Selveri keti aktiivne laienemine ning Tartu kaupluste head müügitulemused, teatas firma börsile.

Selveri jätkuva arengu ja näidatud tulemuste üle tundis rõõmu ka A-Selveri juhataja Ain Taube.

"Me oleme loomulikult tulemustega väga rahul," sõnas ta ja lisas, et ilusatesse numbritesse andsid oma panuse nii uued kui ka vanad kauplused.

Selveri emafirma Tallinna Kaubamaja naudib üldisest tugevast majanduskasvust johtuvat edu. Selveri keti edukas areng ja väga head tulemused peegeldavad kogu kontserni tublit käekäiku - asjaolu, mis ei ole märkamata jäänud ka investoritele.

"Selveri selle aasta tulemused on olnud väga positiivsed ja see on investoritele julgustust andnud," märkis Lupandin.

A-Selveri selle aasta esimese üheksa kuu käive oli 2,43 miljardit krooni, kasvades aastaga 64%. Taolisi silmatorkavaid numbreid on Taube sõnul lihtsalt majanduskasvule lootma jäädes aga tulevikus raske näidata.

"Väga suurt kasvu peab toetama ka laienemine, selleta taolist tõusu pikas perspektiivis ei näita," ütles Taube.

Samas ennustas Selveri juht heade aegade jätkumist.

"Oleme ka järgmiseks aastaks prognoosinud üle 10protsendist jaekaubanduse tervikkasvu," sõnas Taube.

Tulemused on tugevad, aga kui vaadata eelmiste kvrtalite kasvu, siis suurt üllatust siiski ei olnud. Tõus tuli suuresti laienemisest 2005. aastal, kuna poed läksid viitajaga käima. Teiseks põhjuseks on muidugi erakordselt suur majanduskasv. Aktsia eilne reaktsioon oli seetõttu mõnes mõttes arusaamatu, võib-olla avaldasid invesoritele mõju lihtsalt suured numbrid.

Järgmisel aastal me sellist kasvu kindlasti ei näe, sest praegune tõus tuleb tänu eelmisel aastal avatud poodidele. Lätti laienemisest ka vaevalt et nii ruttu positiivseid mõjusid tuleb. Kuigi meil Tallinna Kaubamaja aktsiale mingit konkreetset soovitust ei ole, tundub, et aktsia on hinnatud kuskil turgude keskmiselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:19

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing