Tuumakatsetus kukutas jeeni

Peeter Teder 10. oktoober 2006, 00:00

Põhja-Korea tuumapommikatsetus viis Jaapani jeeni USA dollari suhtes viimase kaheksa kuu madalaimale tasemele. Jeen langes veel 10 aktiivsemalt kaubeldud valuuta suhtes. Jeen langes 0,8 protsenti 5. juulil, mil Põhja-Korea testis oma tavalist raketti Jaapani mere kohal.

"Teatud ulatuses on turg tuumakatsetuseks valmis olnud, kuid saame veel näha, kuidas USA toimunule reageerib," ütles Bloombergile Bank of America valuutastrateeg Kamal Sharma. "Lähiajal jääb jeen surve alla."

"See suurendab ebakindlust Kirde-Aasias ja suunab rahavood turvalisemate piirkondade otsingutele," ütles Dresdner Kleinworti valuutamüügi direktor Adrian Foster. "See on halb jeeni jaoks ning positiivne dollarile ja eurole."

Jeeni kurss USA dollari suhtes käis ära 119,30 jeenil dollari kohta, mis on nõrgim tase 3. veebruarist saadik. Fosteri hinnangul võib Jaapani valuuta nõrgeneda 119,50 jeenini dollar ja 150,40 jeenini euro suhtes. Eurot võib toetada ka arvamus, et Euroopa Keskpank (EKP) tõstab oma järgmisel, detsembris peetaval istungil baasintressimäära 3,5%ni. EKP tõstis eelmisel nädalal intressi 3 protsendilt 3,25 protsendile.

Eilne tuumakatsetus võib Põhja-Koreale tähendada, et USA hakkab ÜROs läbi suruma resolutsiooni, mis võib endas sisaldada ka sõjalise jõuga ähvardamist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing