Pärnu edukamad ettevõtted investeerivad tootmisse miljoneid kroone

10. oktoober 2006, 08:42

Pärnu linnapea vastuvõtuga ettevõtjatele
pälvisid ettevõtlusnädala raames tänukirjad linna silmis kõige edukamad: Pärnu
Linavabrik OÜ, Wendre, Rapala Eesti, Efore ja Puls Brewery AS, kirjutas Pärnu
Postimees.

Soome elektroonikakontsern Efore avas tänavu jaanuaris Ehitajate teel oma uue tehase. Kontsern teatas hiljuti Soome Saarijärve tehase sulgemisest ja sealse tootmise kolimisest Pärnusse ja Hiinasse.

Pärnu linavabrik on suurim eraettevõtjast tulutooja Pärnu linnale. Linavabrik kolis mullu juunis oma õue peal uude tsehhi, et parandada poole tuhande töötaja töötingimusi. Tootmise kaasajastamisse on Iiri firmale kuuluv linavabrik investeerinud sadu miljoneid kroone.

Puls Brewery AS, varasema nimega Pärnu õlletehas, tõusis tuhast Pulsi-nimelise õlle turuletoomisega ja peab nüüd seoses turuosa märgatava kasvuga plaani Pärnu lähedale uut ja suuremat tehast ehitama hakata.

Rapala Eesti landitehas on Äripäeva Pärnumaa TOPi võitja nii aastail 2004 kui 2005.

Nagu mitmed siinmainitust, ei figureerinud mitmel varasemal aastal esirinnas olnud teki- ja padjatootja Wendre üheski tänavu väljahõigatud edetabelis auhinnalisel kohal, kuigi aasta tagasi avas ettevõte Pärnus uue, 300 miljonit krooni maksma läinud tehase.

Wendre tegevjuht Vahur Roosaar tõdes, et näiteks Äripäeva tabelites on tugev eelis edu saavutamiseks ettevõtetel, mis mingil põhjusel teevad jooksval aastal väga suure kasvuhüppe, väiksel ettevõttel on lihtsam äkiliselt kasvada.

“Edetabeleid on ühtpidi hea võrrelda ja näha, kuidas läheb teistel, kuid päris objektiivset pilti nad ettevõtete edukusest ei anna. Majandus muutub väga kiiresti ja TOP’i avaldamise hetkeks võib reastus olla juba sootuks teine,” tõdes Roosaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. October 2006, 08:42
Otsi:

Ava täpsem otsing