Büroo pesemisruum virgutab mõõduka valgustuse ja maheda värvigammaga

Marina Tigasing 11. oktoober 2006, 00:00

"Vannitoa ehitus ja viimistlus sõltub suuresti siiski kontori üldilmest ja rahalistest võimalustest," selgitab Ralf Tamm arhitektuuribüroost Realarhitektid OÜ.

Et värske tunne ei teki ainuüksi veeprotseduurist, võiks pesemisruum Tamme veendumusel olla erksates värvides ja korraliku valgustusega. Valgustus, mis tihti jääb vannitoas tagaplaanile, aitab hoolikal valikul luua virgutavat esteetilist efekti.

Tamme seletusel on vannitoa valgustuse lahendamisel variante mitmeid. Levinuim ja odavaim on niiskuskindel kohtvalgusti, mida saab paigaldada nii seintele, näiteks peegli kohale, nišši kui ka lakke.

Samuti sobivad vannituba valgustama valgusregulaatorid, mis võimaldavad valgust reguleerida nii eredaks või pehmeks nagu vajalikuks osutub.

Efektsema tulemuse annab aga märksa kallim põrandasse süvendatud valgustus. Samuti ei tasu arhitekti sõnul unustada vannitoa kujunduses olulist tegurit - akent, mis peale valguseandmise ülesande vormib kujundlikult ka ruumi seina.

Kuigi pesemisruum nõuab sageli rohkem privaatsust kui muud ruumid, saab eraldatuse luua lihtsate käepäraste vahenditega. Lihtsa lahendusena soovitab Tamm paigaldada rull- või ribakardinad, mida saab reguleerida vastavalt privaatsusele ja valgushulgale.

"Valge loob pesemisruumis värske ja elegantse välimuse, mida saab kombineerida erinevate värvidega," toonitab Tamm. Samuti sobivad pesemisruumi ilmestama sinised ja neutraalsed toonid, nagu kreemikas- ja kollakasvalge ning beežid ja pruunid toonid.

Vannitoa sisustusvalik on tohutu ning eelkõige saavad määravaks kuju, värvus, stiil ja ruumi ratsionaalne kasutamine.

Ifö Sanitär Eesti AS müügi- ja turundusjuht Peeter Lume toob pesemiskohta dušikabiini valikul välja kolm tähtsat detaili: dušialuse, konstruktsiooni ja seinte omadused. Alusel peaks kindlasti olema reguleeritavad jalad, et tagada täielik stabiilsus.

Struktuurne sisepind on alusel libisemiskindel ning haisuluku katte all paikneb karvafilter. Konstruktsioon valmistatakse tema kinnitusel anodeeritud alumiiniumist, mis on tugev ja vastupidav, aga ka kergesti hooldatav.

Dušikabiini seinad ja uksed on enamasti karastatud klaasist, mis matistatakse kas täielikult või osaliselt.

Kuna dušikabiin hõivab enamiku ruumist, siis valamu ja poti paigutamine vannituppa on mureküsimus.

Vann Vannis OÜ salongi juhataja Kaisu Laurfeldi arvates kraanikauss ja vähene vaba pind selle ümber võiks vannitoas siiski olla.

Liiatigi pole poti olemasolu kontori pesuruumis tema sõnul sugugi vajalik, küll aga on tähtis lihtsalt ja praktiliselt kasutatav vannitoa ülejäänud sisustus.

Põrandakate vannitoas olgu turvaline, praktiline ja libisemiskindel.

Samuti peab põrand olema hügieeniline, niiskuskindel ja kergesti puhastatav. Enamasti kaetakse põrandad pesuruumis keraamilise plaadiga või naturaalse kiviga.

Harvem kohtab pesemisruumides kummi, vinüüli või linoleumi, ehkki needki on veekindlad, kergesti puhastatavad, jala all soojad ja turvalised.

Incap Electronics Estonia OÜ tootejuhina töötav Signe Roost tõdeb, et pesemisvõimalust paljudes Eesti kontorites veel pole.

Kui juba enamikus büroodes dušinurka lihtsalt kohtab harva, siis vannitoa väljaehitamine kui veelgi kulukam ettevõtmine on suisa haruldane nähtus. Kindlasti on siin piduriks ka väike kasutajate hulk ehk siis ka lihtsalt inimeste vähene võimaluse teadvustamine.

Liiatigi eeldab vanniskäimine selle pikaldast sobiva veega täitmist.

Sellegipoolest on pesemisvõimalus tema hinnangul töökohal suur eelis ja lisahüve töötajale eriti just kuumal suveperioodil.

Aga kui pesemisruum on büroos olemas, siis miks mitte seda kasutada. Ehkki teiselt poolt kaasneb sellega ka vahest ehmatavgi puhastamise ja koristamise vajadus.

"Pesemisvõimalust kasutan alati, kui aeg seda võimaldab," selgitab Roost. "Ja mis saaks veel parem olla, kui ergutav ja värskendav dušš tööpäeva lõpus."

Seega pärast pingelist tööpäeva on värskendav dušš asendamatu nauding, mida kasutamata jätta oleks tõeline laiskus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing