Külm arve Laidoneri villaga

Gert D. Hankewitz 11. oktoober 2006, 00:00

"Laidoneri villaga seob mind pikaajaline koostöö aastast 1996," räägib Grand Kinnisvara üks omanikest ja tegevjuht Marek Kerna. Mehe meel on mõru, sest on jäänud ilma 100 000kroonisest komisjonitasust, mida oleks pidanud saama 1930. aastal ehitatud maja müügi korraldamise eest.

Tüli algas mehe sõnul aprillis, kui majaomaniku ASi Estam suuraktsionärid müüsid oma firma ja seega ka hoone väikeaktsionäridele ehk toimus sisetehing, nagu ütles selle kohta Kerna. "Kuna kõik osapooled tõlgendasid seda kui Laidoneri villa müüki, siis meile tehti ettepanek meie leping lõpetada ja maksta komisjonitasu," märgib Kerna, kes pakkus firma uutele omanikele võimaluse maksta hiljem, sest omanikud alles tegid firma ostmiseks suure väljamineku.

Maksmise küsimus kerkis uuesti päevakorrale augustis, kuid kohtumine maksmise viisi arutamiseks lükkus aina edasi. Lõpuks see õnnestus. "Kohtumisel firma kahe omanikuga (Olle Reinholmi ning Enn Sarnaga - toim.), tegin ettepaneku, et mulle makstaks 400 000 krooni," seletab Kerna. Et tegemist oli läbirääkimistega, tehti järelandmisi ning summa langes 200 000 krooni peale. "Leppisime kokku, et paar päeva mõtlevad ja arutavad suuomanikuga (Jüri Aigroga - toim.)."

Nädal hiljem helistaski Aigro ja ütles, et Kerna saab 100 000 ja asjal lõpp. "Vaidlesime, kuid lõpuks neelasin mõru pilli alla ning esitasin tingimuse, et raha peab olema kiirelt minu kontol," räägib 10 aastat villaga tegutsenud Kerna. Kirjutati välja arve, millele Kerna sõnul sai peale ka Enn Sarna allkiri, kuid raha ei tulnud.

Nädalapäevad tagasi sai Kerna kirja Estami esindavalt advokaadilt. "Härra Marek Kerna, otsustasime teile teha külma arve. Nägemist!" kommenteerib kirjasaanu selle sisu ning lisab, et juriidiliselt on arve maksmisest lihtsalt keeldutud. Kerna lubab nüüd koostada Estamile pankrotihoiatuse.

Helistades Estami kontorisse ning paludes rääkida Enn Sarnaga, seda kohe ka võimaldatakse. "Arutame seda asja. Meil olid omavahelised kokkulepped seal," ütleb mees. Küsides, et kas Estam mitte ei saatnud Kernale kirja, et arvet ei maksa, vabandab Sarna end välja, öeldes, et tema kolleeg tegeleb sellega.

Kolleeg, firma suuromanik Jüri Aigro on kõnest hämmeldunud. "Kes teilt selle artikli tellis ning selle eest maksis," küsib ta. 100 000kroonisest võlast ei tea mees midagi. "Meie firma ei ole mitte kellelegi võlgu," väidab ta. Aga kas Grand Kinnisvara korraldas teie maja müüki? "Ei tea, võib-olla. Kui üks firma tegeleb kinnisvaraga, siis on lepinguid tuhandeid. Ei leia, et peaksin mingit lepingut kellelegi telefonis kommenteerima."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing