Riia kinnisvarahinnad kerkisid 15 protsenti

Kaisa Tahlfeld 11. oktoober 2006, 00:00

Kui varem olid Läti kinnisvarahinnad Eesti hindadest maas, siis nüüdseks on vahe kõvasti vähenenud.

Realia Kinnisvarabüroo andmetel on suurim nõudlus maatükkide järele, mis asuvad ühistranspordipeatuste, poodide, koolide lähedal. Suurte maatükkide hinnad on olnud stabiilsemad, 6-20 eurot (90-300 krooni) ruutmeeter.

Suur nõudlus on ka ärimaa järele, mis asub 20 kilomeetri raadiuses Riia ümber. Paljud firmad plaanivad ehitada ärihooneid suurte maanteede äärde. Suurim nõudlus on 0,5-2hektariste maatükkide järele.

Arco Vara tegevjuht Viljar Arakas ei näe praegu Riias hinnatõusu pidurdumise märke.

"Riia kesklinnas on rekordiliselt vähe büroopindasid. Büroode rendihinnad ületavad Tallinna pea jagu. Kuna pindu on vähe, siis on hinnad laes, pakkumine ei jõua nõudlusele järele," kommenteeris Arakas.

Arakase sõnul jätkub tõenäoliselt hindade tõus nii ärimaade kui ka eluasemete turul.

"Riia on Baltimaade pealinn, mis tõmbab nii inimesi kui ka raha. Riia kesklinnas on kinnisvarahinnad võrreldes Eestiga kohati kõrgemad. Sama hinnatase on aga magalates ja uuselurajoonides," täpsustas Arakas.

Riia kinnisvarahindade suurimateks mõjutajateks peab kohalik kinnisvarabüroo Realia kinnisvaraärimehi, kes ostavad kokku maid, et neid tulevikus kasuga maha müüa.

"Seda ma väga ei oska kommenteerida. Kui müük toimub maad väärtustamata, spekulatsiooni korras, siis võib see tõsi olla. Kuid ma ei tähtsustaks seda üle," kommenteeris Arakas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing