ÄP 5 aastat tagasi: Helenius: EList väljajäämine oleks enesetapp

ÄP 12. oktoober 2006, 00:00

Eestisse sadu miljoneid kroone välisraha vahendanud Trigon Capitali juht Joakim Helenius ütles Äripäevale viis aastat tagasi intervjuus, et Eesti välja jäämine EList oleks enesetapp.

"Muidugi ei kaoks Eesti riik maakaardilt, kuid sisuliselt see tähendaks loobumist kunagi järele jõuda arenenud lääneriikidele," märkis Helenius. Ta lisas, et välisinvesteeringute maht kukuks dramaatiliselt, sest pea iga välisinvestor on siia tulnud teadmisega, et Eesti liitub ELiga.

Investori hinnangul oleks Eesti majanduse ja inimeste heaolu jaoks oluliselt kasulikum olla agressiivne ja liberaalne liidu sees, kui liidust väljas. "Tõsi, Eesti saaks liidust väljas olles ise otsustada näiteks oma maksupoliitika üle, kuid liidust välja jäädes nulliksid kõik kõrvalmõjud selle efekti. Liidust välja jäämine oleks katastroof," nentis Helenius.

Hetkeseis: Eesti enesetappu ei sooritanud ning naudib nüüd ELiga liitumise vilju. Kuigi enamik neist on magusad, ei ole me pääsenud ka maksupoliitilistest vaidlustest või suhkrutrahvist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing