Lahemaa rahvuspargi metsaröövlid mõisteti süüdi

12. oktoober 2006, 12:28

Harju Maakohus mõistis Margo Klementa (29)
ja Keijo Kauna (23) süüdi keskkonnale suurt kahju põhjustanud ebaseaduslikus
metsaraides ja kaitstavale loodusobjektile olulise kahju tekitamises ning
karistas neid vastavalt sõlmitud kokkuleppele rahalise karistusega.

Keskkonnainspektsiooni poolt esitatud tsiviilhagi vaadatakse läbi tsiviilkohtumenetluse korras.

Põhja ringkonnaprokurör Margit Sutt, süüdistatavad Klementa ja Kaun ning nende kaitsjad Veera Tolli-Baskin ja Andrus Repnau sõlmisid kokkuleppe, mille kohaselt määrati Klementale karistuseks 28 400 krooni ja Kaunale 20 000 krooni.

Kokkuleppemenetluse käigus peetud läbirääkimistel ja keskkonnainspektsiooni nõusolekul jõuti kokkuleppele, et Keskkonnainspektsiooni esitatud tsiviilhagi summas 1 958 637 krooni jäetakse läbivaatamisele tsiviilkohtumenetluse korras.

Klementat süüdistatakse selles, et ta Harjumaal Loksa vallas Kotka külas asuva Luige maaüksuse omanikuna tormikahjustuse ettekäändel koos Kaunaga ja palgatud metsatööliste vahendusel raius 2002. aasta juulis ja sama aasta oktoobri lõpus ja novembri alguses ebaseaduslikult metsa. Selleks sõlmis ta Kaunaga lepingu, mille alusel lubas Luige metsas teha sanitaarraiet, harvendusraiet ja lageraiet. Lubamatute raiete käigus saeti suvel maha 1105 puud ja sügisel 841 puud. Sellise hulga puude kaotus kahjustas Luige maaüksuse kui Lahemaa rahvuspargi piiranguvöndis asuva erilise rahvusliku väärtusega pärandkultuurmaastiku ilmet ning tekitas keskkonnale olulist kahju. Keskkonnainspektsiooni arvutuste kohaselt tekitasid Kaun ja Klementa kuritegude toimepanemisega keskkonnale kahju kogusummas 1 958 637 krooni.

Lahemaa rahvuspargi metsad kuuluvad kaitsemetsa kategooriasse ning ilma Lahemaa rahvuspargi valitseja nõusolekuta pole seal lubatud metsatöid teha. Klementa ei taotlenud 2002. aasta juulikuus ega ka oktoobri lõpus-novembri alguses teostatud raietöödeks Lahemaa rahvuspargi valitsejalt nõusolekut ega informeerinud teda ka võimalikest tormikahjustustest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. October 2006, 12:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing