12. oktoober 2006 kell 14:06

Nädala lõpuks on jänkisid 300 miljonit

Iga 11 sekundi järel sünnib USAs inimene, selle nädala lõpuks peaks USA rahvaarv küündima 300 miljonini, kirjutab Washington Post.

230 aastane Ameerika on märkimisväärne eeskuju selle kohta, et nii vana riik on endiselt kasvujõuline, leiab ajaleht. Ameerikast jäävad rahvaarvult ettepoole veel vaid Hiina ja India.

Rikkale ja kõrgelt arenenud riigile nagu Ameerika, on teravaks kontrastiks rahvaarvu vähenemise poolest Lääne-Euroopa ja Jaapan. Mõnede demograafide sõnul on see pidev rahvaarvu kasvamine hädavajalik, sest Ameerika Ühendriikide maine on seoses Iraagi sõjaga rikutud.

Hetkel ei tea linnaesininad veel kuidas ja kas üldse seda numbrit tähistatakse.

Põhjus, mis paneb kohalikud ameeriklased muretsema ning muudab poliitikud enne valimis närviliseks on see, et suure osa rahvastikust moodustavad immigrandid ning nende lapsed.

Immigrantidel on suur tähtsus rahvaarvu suurenemisel. Näiteks hispaanlannadel on tavaliselt üks laps rohkem kui kohalikel naistel.

Ameerika Ühendriigid moodustavad 4% kogu planeedi rahvastikust, samal ajal aga kulutavad nad 25% kogu planeedi naftavarudest.

Hetkel kuum