Oskari üheks põhikuluks on investeerimisalased raamatud

Pille Rõivas 13. oktoober 2006, 00:00

16aastane Pirita-Kose noormees Oskar Lepik saab vanematelt iga kuu alguses ülekandega 1000 krooni taskurahaks, millest tal jätkub pea terveks kuuks. Aeg-ajalt ta küll küsib lisaraha, kui on vajalik teha mõned suuremad väljaminekud, kuid need peavad kindlasti olema põhjendatud väljaminekud.

Pangakaardile on tal kehtestatud limiidid: 200kroonine sularaha väljavõtmise limiit ja 200kroonine maksmise limiit päevas. "Siis ma ei saa seda kohe ära kulutada, vaid jääb ikka ka midagi," selgitab Oskar limiidi vajadust.

Antud taskurahaga peab ta ümber käima kokkuhoidlikult, sest osaliselt on see mõeldud ka endale riiete ja muud vajaliku ostmiseks.

Muudeks kuludeks on Oskaril tema hobid nagu kitarrimäng, raamatud ja vaba aja veetmine. Raamatute jaoks on vanemad meelsasti nõus lisaraha andma, kui seda peaks vaja minema. Oskari huvi ei ole raamatute vastu, vaid ettevõtluse ja investeerimise vastu. Kõik ostetud raamatud ongi selle teema kohased.

Oskar mängib bändis kitarri ning iga paari aasta tagant on tal soov uus ja parem kitarr osta. Õnneks ei ole selliseid väljaminekuid igal aastal.

Küll aga on üks põhiliseks jooksvateks kulutusteks uute kitarrikeelte soetamine iga paari kuu tagant.

Kui muidu Oskar ei kogu raha, siis kitarri ostmiseks pani Oskar kuude viisi 500-600 krooni kõrvale ja üritas olla kokkuhoidlik, ka sõpradega väljas käies mõtles ta raha säästmisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:20
Otsi:

Ava täpsem otsing