Toll avastas liinibussidest üle 150 000 salasigareti

13. oktoober 2006, 12:20

Toll avastas vastselt kasutusele võetud liikuva
läbivalgustusseadme abil juba esimesel töönädalal kahest liinibussist 154 000
salasigaretti, teatas maksu- ja tolliamet.

Koidula tollipunkti töötajad suunasid 5. oktoobril läbivalgustamisele marsruudil Pihkva-Narva sõitva liinibussi ja avastasid selles sigaretipakkide sarnaste pakenditega täidetud peidiku.

Täiendava kontrolli käigus leidsid tolliametnikud kahtlust äratanud põrandaalusest tühimikust 54 000 salasigaretti, mille bussijuht ka omaks tunnistas.Kaks päeva hiljem sisenes Luhamaa tollipunkti Kiiev-Tallinn suunal sõitev liinibuss Volvo. Läbivalgustamine näitas, et bussi tagumise silla kohal asuv ruum on täidetud sigaretipakkide sarnaste pakenditega, samuti avastati tehase poolt paigaldatud kütusepaagi pealt kaks lisamahutit.

Täiendava tolliläbivaatuse käigus saadi peidikust kätte 100 000 Ukraina maksumärkidega salasigaretti ning lisamahutitest 228 liitrit diislikütust. Bussijuht sigarette omaks ei tunnistanud.Toll pidas avastatud sigaretid kinni ja alustas mõlema juhtumi suhtes väärteomenetlust. Teisel juhul peeti asjaolude väljaselgitamiseks kinni ka buss.Kaks liikuvat läbivalgustusseadet hangiti Schengen Facility programmi raames ning need on tolli ja piirivalve ühiskasutuses. Seadmed alustasid tööd oktoobris ning nendega teostatakse kontrolli peamiselt piiril ja piiripunktide lähiümbruses, aga operatsioonide raames ka sisemaal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2006, 12:07
Otsi:

Ava täpsem otsing