Minister valis uue tööinspektsiooni juhi ja lubab talle lisaraha

Annika Matson 16. oktoober 2006, 12:44

Sotsiaalminister Jaak Aab määras
tööinspektsiooni juhiks Katrin Kaarma, lubades talle inimeste paremaks
motiveerimiseks lisaraha.

"Tööinspektsiooni uuel peadirektoril seisab ees palju väljakutseid. Kindlasti tuleb inspektsiooni töös teha teatud muudatusi ning ka seal töötavaid inimesi paremini motiveerida," ütles Jaak Aab pressiteates. "Omalt poolt aitab ministeerium inspektsiooni rahalise ressursi suurendamisega."

Tööinspektsiooni peadirektori ametipalk on 35 000 krooni kuus. Tööinspektsiooni eelmine juht Priit Siitan lahkus juuni algusest töölt omal soovil erimeelsuste tõttu sotsiaalministeeriumiga.

Kaarma lõpetas 1977. aastal Tartu M. Härma nimelise 2. keskkooli. Kõrghariduse omandas ta Tartu ülikoolis arstiteaduskonnas ravi erialal. Lisaks on ta omandanud teadusmagistri kraadi Londoni ülikoolis tervise poliitika, planeerimise ja finantseerimise alal.

Kaarma viimane töökoht oli Sotsiaalministeeriumi lähetatud rahvuslik ekspert Euroopa Komisjoni Tervise ja Tarbijakaitse peadirektoraadis. Aastatel 2000-2005 oli ta Sotsiaalministeeriumis tervishoiu asekantsler. Varem on ta töötanud sama ministeeriumi nõunikuna, rahvatervise osakonna juhataja, sama osakonna juhataja asetäitja ja rahva tervise spetsialistina. Alates 1993. aastast oli Kaarma osalise tööajaga WHO/EURO esindaja Eestis. Ka on ta töötanud Tallinnas Pelgulinna haigla jaoskonna arstina.

Kaarma asub Tööinspektsiooni juhina tööle tuleva aasta alguses. Kaarma on parteitu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. October 2006, 13:03
Otsi:

Ava täpsem otsing