Eile kohtusse ilmunud Meelis Lao võidakse täna vahistada

Mariliis Pinn 17. oktoober 2006, 00:00

Kaks korda on Meelis Lao mitteilmumise pärast kohtuistung ära jäänud, eile ilmus mees istungile. Lao kinnitas, et ta oli 9. oktoobril Moskvas töölähetuses, kui tundis end halvasti ja kaotas meelemärkuse. 10. oktoobril pöördus ta ise uuringuteks kohalikku haiglasse. Lao vandeadvokaat Elina Luksepp esitas kohtule Moskvast saadetud arstitõendi Lao haiglas viibimise kohta 10.-11. oktoobril.

Lao põhjendas oma kohtuistungilt puudumist sellega, et tal hakkas Moskvas sõbra kontoris halb. "Kutsuti kiirabi, tuvastati südameveresoonkonna ahenemine, oli tõsine insuldi- ning infarktioht. Välja kirjutati ainult isiklikul vastutusel," ütles Lao.

Põhja ringkonnaprokurör Veera Kremez ei olnud rahul antud tõenditega, sest haigusloos puudub märge, et ta viidi haiglasse kiirabiga, ning pole ka arstiabi osutamise aega. Tõend ei vasta ka nõutud normidele. Lisaks polnud ei Laol ega kaitsjal esitada ühtegi tõendit selle kohta, et ta nendel kuupäevadel Moskvas viibis. Seetõttu jäi Kremez seisukohale, et Lao tuleb vahi alla võtta.

Lao kaitsja taotles ka eilse istungi kinniseks kuulutamist isiku eraelu kaitseks. "Kohtuistung puudutab isiku terviseseisundit või puuet. Kuna me peame kohtualuse delikaatseid terviseandmeid edasi andma, võib juhtuda, et ajakirjandus avaldab, milliseid haigusi Meelis Lao põeb. Näiteks Äripäevas on ilmunud artikkel sellest, et Meelis Lao põdes kurgumandlipõletikku, ja on alust arvata, et ka selle kohtuistungi järel kirjutatakse jälle. See on Meelis Lao tahte vastane," põhjendas Luksepp istungi kinniseks kuulutamise vajadust.

Prokurör ei nõustunud istungit kinniseks kuulutama, kuna seal ei arutata Lao tervislikku seisundit, vaid istungilt puudumise põhjust.

Kohus otsustab täna hommikul kella 9.45ks, kas Lao tuleb vahistada või mitte. Järgmine istung Lao kriminaalasjas on planeeritud 11. detsembrile.

Lao tungis koos Rimon Stinti ja Taavi Paldrega 2004. aasta 8. septembril omavoliliselt McDonald's Eesti renditud ruumidesse Tallinnas Viru tänaval ja keelas töötajatel Feba turvamehi kasutades söögikohta sisenemise. Oma tegevust põhjendasid mehed rendivaidlusega. Väidetavalt tegutses Lao OÜ Tartelone osaniku Stinti palvel. Stint kutsus konflikti lahendama ka Paldre. McDonald's esitas sissetungi peale avalduse kohtusse ja politseisse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing