Optsiooniprogramm paneb pingutama

Lauri Matsulevitsh 18. oktoober 2006, 00:00

"Järgneva 3-4 aasta jooksul on mul õigus osta umbes 5000 aktsiat," sõnab Altvee. Tulemusaktsia ligikaudne hind on 46 Rootsi krooni, iga tulemusaktsia annab õiguse osta ühe lihtaktsia 10 Rootsi krooni eest. Praegu on SEB aktsia turuhind 205 Rootsi krooni. Seega saaks motivatsiooniprogrammis osaleja aktsiaid turuhinnast umbes 4 korda odavamalt.

Samas ei jagata tulemusaktsiaid päris niisama, juhtivtöötaja peab selle nimel ka ettevõtte väärtust kasvatama. Tulemusaktsiate arv, mida võib realiseerida, sõltub kahest näitajast. Esiteks reaalsest kasumi kasvust aktsia kohta ning teiseks aktsionäride väärtuse kasvust võrreldes SEB konkurentidega. Lisaks peab motivatsiooniprogrammis osaleja kontserni tööle jääma. Kokku jagatakse programmi raames juhtidele 2 miljonit tulemusaktsiat. Et need täies ulatuses realiseeritaks, peavad mõlemad kriteeriumid täidetud olema.

Ühispanga grupil on SEB Ida-Euroopa pangandusdivisjonis parim ärikapitali tootlikkus - 36%, kiidab Altvee. Ühispank annab SEB Ida-Euroopa divisjoni kasumist pea 38% ja SEB grupi kasumist 5%.

Eelmisel aastal oli pankadel pidu, eraisikute laenud kasvasid kinnisvarabuumi harjal suurusjärgus 50%. Ka sel aastal on nii eraisikute kui ka äriklientide laenuturg olnud jätkuvalt aktiivne, eeskätt tänu kasvanud laenumahtudele. "Tükiarvult jääb eraisikute laenuturg sel aastal samasse suurusjärku eelmise aastaga, kuid mahuliselt on suurem," lausub Altvee.

Mahu kiire kasvu taga on uusarenduste valmimine, elamute ehitamise kiire kasv ning tarbimislaenude populaarsuse tõus, selgitas pankur. Eraisikute laenuportfelli kasvuks prognoosib ta sel aastal kuni 60%. Ka ettevõtted hoiavad tempot: nende laenuportfelli kasv jääb 50% piirimaile. Altvee sõnul on 2006. a märgata kiiret väikeste ja keskmiste ettevõtete arengut, kellel on majanduskasvu perioodil võimalus areneda ja laieneda. Laenumahtudest on Ühispangal Eestis umbes 30,5% turuosa.

Pangajuht leiab siiski, et klientidele tuleks kasuks, kui Eesti pangandusturg oleks veelgi konkurentsitihedam.

"Võrreldes näiteks Lätiga on Eestis vähe pankasid," tõdeb Altvee ning avaldab lootust, et mida suurem on konkurents pangandusturul, seda rohkem võidavad sellest kliendid. Läti pangandusturul tegutseb 22 panka. Eestis on praegu panku 7, lisaks 7 väliskrediidiasutuste filiaali.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:20
Otsi:

Ava täpsem otsing