8 miljonit läheb eriarstiabi kättesaadavuse parandamiseks

18. oktoober 2006, 13:23

Tallinna abilinnapea Merike Martinson teeb
ettepaneku eraldada 8 miljonit krooni eriarstiabi kättesaadavuse parandamiseks,
teatas linn.

Martinson kohtub sotsiaalminister Jaak Aabiga, et arutada Tallinna eriarstiabi kättesaadavuse parandamist linna ja riigi koostöös.

Samuti on plaanis linnaeelarvest rahastada mitmeid tervishoiukulusid.

Olukorra parandamiseks on tõhustatud koostööd perearstidega ning veel tänavu rahastatakse kaheksa miljoni krooniga kae- ja ortopeedilisi puusa- ja põlveoperatsioone, et lühendada aastatepikkusi järjekordi ning tagada sadadele inimestele töövõime ja elukvaliteet, teatas Tallinna linnavalitsus.

"Ehkki haigekassa määrangul mahub kolmeaastane operatsioonijärjekord normi piiridesse, ei saa seda loomulikuks pidada," kommenteeris abilinnapea Merike Martinson. "Kuna tervishoiuteenuste korraldamise seaduse §53 võimaldab tervishoiuteenuste osutamist volikogu otsuse alusel ja linn saab oma eelarvest sellise eraldise teha, aitame suuremaid hädalisi. See ei tähenda muidugi, et omavalitsus peaks üle võtma haigekassa kohustusi, kellel on raha oma ülesannete täitmiseks olemas," rõhutas Martinson.

Kevadel tallinlaste seas läbi viidud küsitlus väljendas linlaste rahulolematust arstiabiga pealinnas.

Eelseisval kohtumisel sotsiaalministriga tulevad kõneks eriarstiabi kättesaadavuse parandamine, sealhulgas hooldusravi rahastamine, samuti eelseisev Tallinna kiirabi reorganiseerimine riigi osalusega sihtasutuseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. October 2006, 13:23
Otsi:

Ava täpsem otsing